Електронний перевізний документ та його паперова версія мають однакову юридичну силу

Інформаційний лист ВГСУ від 27.02.2012 № 01-06/223/2012

У зв’язку з переходом 01.01.2012 Державної адміністрації залізничного транспорту України “Укрзалізниця” та залізниць України з паперового на електронне оформлення документів під час перевезення вантажів залізничним транспортом у внутрішньому сполученні ВГСУ звертає увагу на порядок подачі претензій та позовів суб’єктами перевізного процессу у разі оформлення перевізних документів в електронній формі, а саме:

  1. Використання при вчиненні правочинів електронно-числового підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів.
  2. Юридична сила електронного документа не може бути заперечена виключно через його форму. Допустимість електронного документа як доказу не може заперечуватись виключно на підставі того, що він має електронну форму.
  3. Накладна на перевезення може оформлятися і надаватися в електронному вигляді (із накладенням електронного цифрового підпису) в порядку, визначеному додатком до договору про організацію перевезень вантажів і проведення розрахунків за перевезення та надані залізницею послуги. Електронний перевізний документ та його паперова версія мають однакову юридичну силу.
  4. У разі пред’явлення до залізниці претензій та позовів застосовуються електронні перевізні документи або їх паперові копії, які роздруковуються та засвідчуються в установленому законодавством порядку відповідними суб’єктами перевізного процесу, що отримали їх згідно з додатком до договору про організацію перевезень.
  5. У разі наявності розбіжностей у візуальних і паперових відображеннях електронних перевізних документів може враховуватися інформація, отримана з архіву електронних документів ДП “Головний інформаційно-обчислювальний центр “Укрзалізниця”.
Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у вівторок, 28.02.2012, у категорії Право, суди, Транспорт. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять − = 2