Кабінет Міністрів ініціює спрощення дозвільної системи в будівництві

Уряд схвалив законопроект, яким пропонується спростити систему видачі дозволів у будівельній галузі, скасувавши ліцензування об’єктів архітектури I-III категорії складності. Відповідний проект закону “Про внесення змін до законів” Про архітектурну діяльність “та” Про ліцензування певних видів господарської діяльності “схвалений Кабінетом Міністрів.

“Урядовий законопроект, представлений на розгляд парламентаріїв, повинен удосконалити державне регулювання в сфері містобудування. Зокрема, передбачається скасування ліцензування видів робіт по класу наслідків, які віднесені до незначних, тобто господарська діяльність, пов’язана із створенням об’єктів архітектури I-III категорії складності. У той же час ліцензування робіт в більш складних об’єктах, які за складністю архітектурно-будівельного рішення та інженерного обладнання відносяться до IV і V категорії, залишається. Адже повна відміна перевірки вимог щодо спроможності виконання будівельних робіт суб’єктом господарювання на об’єктах будівництва, які за класу наслідків віднесені до значних, створює загрозу надійності, міцності та безпеки будівельних об’єктів. І без належного контролю тут не обійтися “, – йдеться в повідомленні Кабміну.

Зміна підходу до процедури ліцензування та скасування ліцензування деяких видів діяльності допоможе посилити розвиток будівельної галузі, що, в свою чергу, сприятиме поверненню її на докризовий рівень, вважають в уряді.

Стаття опублікована у вівторок, 28.02.2012, у категорії Ліцензії, дозволи, Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ чотири = 7