Використали товари в неоподатковуваних операціях — здійсніть умовний продаж

Товари, при придбанні яких сформовано податковий кредит, почали використовуватися в неоподатковуваних операціях за рішенням платника (або внаслідок зміни податкового законодавства). Який порядок відображення такого переведення в податковому обліку з ПДВ?

Якщо платник податку на додану вартість — покупець скористався правом на податковий кредит за товарами/послугами, а надалі:а) такі товари/послуги фактично використовуються в операціях, які не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування відповідно до Кодексу, міжнародних договорів (угод) (за винятком випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу);

б) змінами, внесеними до Кодексу, передбачається віднесення операцій з постачання таких товарів/послуг до звільнених або таких, що не є об’єктом оподаткування, то такі товари/послуги вважаються проданими в податковому періоді, в якому відбулася зміна напряму використання або фактичне постачання таких товарів/послуг без обкладення податком на додану вартість відповідно.

Отже, покупець зобов’язаний визнати умовний продаж таких товарів/послуг та нарахувати податкове зобов’язання з ПДВ.

Стаття опублікована у середа, 29.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


п'ять × 8 =