ВСУ: подвійна облікова ставка НБУ – гранична сума пені за неналежне виконання грошового зобов’язання

У листі від 27.02.2012 р. №01-06/224/2012 ВГСУ виклав деякі позиції Верховного Суду, зокрема, і щодо грошових зобов’язань.

Так, ВСУ в черговий раз підкреслив, здавалося б, прописну істину про те, що оскільки договірні правовідносини між платниками та одержувачами грошових коштів щодо відповідальності за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань врегульовано Законом “Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань”, яким би способом не визначався в договорі розмір пені, він не може перевищувати встановлений законом граничний розмір пені – суму подвійної облікової ставки НБУ.

Крім того, ВСУ вважає, що зобов’язання відповідача повернути позивачу суму попередньої оплати за непоставлений у строк товар, присуджену до стягнення рішенням господарського суду, є грошовим зобов’язанням, а отже, його невиконання тягне за собою застосування до боржника наслідків, передбачених частиною другою статті 625 ЦК (сплата боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також трьох відсотків річних від простроченої суми).

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у середа, 29.02.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ дев'ять = 12