ВСУ: позов про спонукання закрити банківський рахунок є належним способом захисту

Інформаційним листом від 27.02.2012 р. № 01-06/224/2012 ВГСУ повідомив про позицію ВСУ щодо позовів про закриття банківського рахунку.

Так, ВСУ вважає, що звернення клієнта з позовом до банку про спонукання закрити рахунок відповідає способам захисту, встановленими статтею 16 ЦК та статтею 20 ГК, оскільки, звертаючись з таким вимогою, позивач фактично просить суд примусити відповідача виконати обов’язок, який покладено на нього договором і приписами законодавства.

Зокрема, ч.1 ст.1075 ЦК та п.20.1 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах передбачено закриття рахунку за заявою клієнта, що є винятком із загального правила про неприпустимість односторонньої відмови від договору.

Крім того, відповідно до пункту 20.6 Інструкції, якщо на поточному рахунку власника немає залишку коштів, а заява подана в операційний час, то датою закриття поточного рахунку є день отримання банком цієї заяви. Таким чином, зволікання відповідача у виконанні вимоги про закриття рахунку в подібному випадку призводить до безпідставного нарахування абонентської плати за період, протягом якого позивач зазначеним рахунком не користувався, що також порушує права позивача.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у середа, 29.02.2012, у категорії Право, суди, Фінанси. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 8 = нуль