ДПС вказала, коли декларувати зобов’язання з акцизного податку

Листом від 24.02.2012 р. №5533/7/15-5217 ДПС роз’яснила, коли слід відображати в звітності податкові зобов’язання з акцизного податку при оформленні податкового векселя.

Проаналізувавши норми Податкового кодексу, держорган прийшов до висновку, що погашення податкового векселя, виданого в порядку, передбаченому ст. 225 ПК, відбувається в момент фактичної сплати суми зобов’язання в повному обсязі незалежно від дати видачі векселя, а не при настанні останнього дня строку для його погашення. Вказану суму платник повинен включити в розрахунок акцизного податку за той податковий період, в якому було здійснено сплату акцизного податку в повному обсязі.

Приводом до роз’яснення стала неоднакова практика платників податків щодо визначення дати виникнення зобов’язання з акцизного податку, що призводить до спотворення податкового зобов’язання і, як наслідок, – до виникнення тимчасових переплат (за рахунок придбання марок акцизного податку без відповідного погашення векселя).

Нагадаємо, згідно зі ст. 225 ПК виробники алкогольних напоїв до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого зобов’язані або сплатити податок грошовими коштами, або надати податкову службу податковий вексель, який є забезпеченням виконання зобов’язання такого платника у встановлений термін сплатити суму податку.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у середа, 29.02.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


один + 7 =