На допомогу спадкоємцю: скільки платити за спадщину. Частина 5

Отримання спадщини, переоформлення прав власності з спадкодавця на Вас – це процедура, яка коштує не тільки часу, а й грошей. Ще до видачі спадщини потрібно буде витрачатися на оцінку, інвентаризацію, особливо, якщо це стосується нерухомого майна і транспорту. Тому бажано знати і заздалегідь планувати свій бюджет.

Розглянемо платежі, які сплачує кожен спадкоємець для отримання спадщини в державних нотаріальних конторах. Приватні нотаріуси визначають вартість своїх послуг за домовленістю з спадкоємцями, але вона не може бути менше встановленої державою.


Держмито

Це грошовий збір, що стягується нотаріусом за вчинення ним нотаріальних дій. Встановлено Декретом КМУ «Про державне мито» і обчислюється розміром неоподатковуваного мінімуму (н.м.) доходів громадян, зараз це 17 гривень.

Видача свідоцтва про право на спадщину обійдеться спадкоємцю в 34 грн. (2 н. м.). Видача свідоцтва на частку в спільному майні подружжя 85коп. (0,05 н.м.). Вживання заходів охорони спадкового майна 34 грн.


Пільги

Від сплати державного мита звільняються громадяни за видачу їм свідоцтва про право на спадщину:

 • на житловий будинок, квартиру, що належала спадкодавцеві на праві приватної власності, якщо вони проживали в цьому будинку, квартирі протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця;
 • на майно осіб фермерського господарства, якщо вони є членами цього господарства;
 • неповнолітні спадкоємці;

Від державного мита за вчинення нотаріальних дій, у тому числі і за видачу свідоцтва про право на спадщину, звільняються:

 • Чорнобильці I, II, III, IV категорії;
 • інваліди ВВВ та прирівняні до них у встановленому порядку особи;
 • інваліди I і II групи.

Плата за вчинення нотаріальних дій

Це плата за роботу нотаріуса. Оплата консультацій, плата за підготовку запитів, видачу документів на нотаріальних бланках та ін. Тарифи за надання громадянам додаткових платних послуг правового характеру та послуг технічного характеру можна знайти на сайті управління юстиції (у Дніпропетровській області по посиланню). Приватні нотаріуси беруть таку плату за домовленістю з клієнтами.

Спадковий реєстр

Для захисту майнових прав та інтересів громадян і юридичних осіб, створено спадковий реєстр. Нотаріус повинен перевірити за реєстром наявність або відсутність заповіту, наявність або відсутність спадкової справи, внести дані про видачу свідоцтва про право на спадщину.

Тарифи за формування в спадковому реєстрі:

 • записи щодо заповіту (посвідчення, зміни, скасування, видачі дубліката) – 68 грн.
 • один реєстраційний запис про спадковий договір (посвідчення, зміна, розірвання, видача дубліката) – 51 грн
 • один реєстраційний запис про видачу свідоцтва про право на спадщину, його дубліката, вилучення – 51грн.
 • перевірка інформації про наявність чи відсутність заповіту або спадкового договору або заведеної спадкової справи та виданих свідоцтв про право на спадщину – 51грн.

Пільги

 • інваліди I та II груп,
 • інваліди ВВВ та прирівняні до них особи
 • громадяни віднесені до першої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,
 • непрацездатні за віком, діти-сироти та держава.
 • громадяни, які успадковують майно осіб, які загинули при захисті України, у зв’язку з виконанням інших державних чи громадських обов’язків або з виконанням обов’язку громадянина щодо врятування життя людей, охорони громадського порядку і боротьби із злочинністю, охорони приватної власності або колективної чи державної власності.

Витрати на оцінку майна, переданого у спадок

Дізнатися вартість спадкового майна можна двома способами.

Перший. Вартість майна вказується в Виписці (Витягу) з реєстру прав власності і Виписці (Витягу) з нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. Отримання цього документа, особливо БТІ, обходиться не дешево від 800грн.

Другий – звернутися до оцінювача. Наприклад, для оцінки машини. Їхні послуги складають від 500грн.

Вартість успадкованого майна, зазначеного в оцінці або Виписці (Витягу) не впливає на розмір держмита. За видачу Свідоцтва нотаріус візьме фіксовану суму 34 грн. Але без оцінки спадок не видасть. Чому? Тому що по ньому визначається податок зі спадщини.

Податок

Майно, отримане у спадок, держава вважає доходом. Тому після отримання свідоцтва про право на спадщини окремим громадянам доведеться платити податок.

Ставки податку з спадщини складають:

 • 0% від будь-якого об’єкта спадщини сплачується при отриманні спадщини родичами першого ступеня споріднення. Батьками, батьки чоловіка або дружини, чоловік або дружина, діти, діти чоловіка або дружини, а також усиновлені діти.
 • 0% обкладається рухоме і нерухоме майно, гроші, успадковані інвалідами Ігруппи, дітьми-сиротами, крім комерційної власності, страхового відшкодування, недержавних пенсійних коштів.
 • 0% обкладаються грошові заощадження, розміщені до 02.01.92г. в Ощадбанку СРСР і Держстраху СРСР, що діяли на території Україні, а також державні цінні папери і гроші громадян України, розміщені в Ощадбанку Україні та Укрдержстраху протягом 1992-1994р. і не погашені.
 • 5% від об’єкта спадщини для інших спадкоємців. Примітно, що онуки спадкодавця та особи, які не перебувають у родинних стосунках, платять прибутковий податок в Україну за однаковою ставкою.
 • 15% від об’єкта спадщини платить будь-який спадкоємець – нерезидент (ступінь спорідненості в даному випадку значення не має). Нерезидент – це людина, яка перебуває в Україні менше 183 днів у році.

Хто платить податок?

При спадкуванні депозиту, податковим агентом буде банк. Він відповідає за перерахування сум податку до бюджету. При спадкуванні страхових платежів – страховик.

При отриманні спадщини нерезидентом, податковим агентом виступає нотаріус. Він не видасть спадщину без квитанції банку про оплату податку.

У всіх інших випадках відповідальність за оплату податку несе спадкоємець.

Дохід від успадкованого майно відображається у податковій річній декларації. Заплатити податок до бюджету потрібно до 1 квітня року, наступного за звітним. За несплату штрафи:

 • за несвоєчасну сплату податку на спадщину при затримці до 30 календарних днів – 10% від суми боргу
 • за несвоєчасну сплату податку на спадщину при затримці від 31 до 90 календарних днів – 20% від суми боргу
 • за несвоєчасну сплату податку на спадщину при затримці понад 90 календарних днів – 50% від суми боргу.
 • за неподання податкової декларації у строк -170 грн.
http://www.prostopravo.com.ua


Стаття опублікована у середа, 29.02.2012, у категорії Право, суди. <--! заборонено все !-->

Коментарів: 170 на публікацію “На допомогу спадкоємцю: скільки платити за спадщину. Частина 5”

 1. Ганна on Березень 27th, 2013 at 13:12

  Скажіть будь- ласка, які потрібно зібрати документ,и при оформлені з батька на дочку

 2. Аnna on Березень 28th, 2013 at 12:07

  Шанован, Ганно! У відповідповідності до ч.3 ст.1268 Цивільного кодексу України. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, протягом 6 місяців, він не заявив про відмову від неї.
  Згідно ч.1 ст.1269 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прияняття спадщини.

  Зразок заяви про прийняття спадщини за законом
  В____________ державну нотаріальну контору 
  гр. _______________________, 
  що мешкає в м.________, вул. ________, буд. __,кв.__-
  ЗАЯВА
  29 квітня 2007 року помер мій батько – гр.___________________, що мешкав за адресою: м. _________, вул.____________ , буд.____, кв.______
  На день його смерті залишилось спадкове майно, яке складається з : 
  - частини квартири №_____, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. ____________, буд.____. 
  - земельної ділянки площею _________ га, яка розташована на території с.___________, вул.__________, ___________ району, ________________області.
  Спадщину я приймаю.
  Крім мене, спадкоємцем першої черги є дружина померлого – ____________________________________________________________________
  До зазначеної заяви додаю:
  копію свідоцтва про смерть батька;
  довідку про останнє місце проживання спадкодавця;
  копію свідоцтва про моє народження.
  Інші документи будуть подані додатково.
  03 липня 2007 року 
  Підпис ___________

  Більш детільніше про необхідні документи для отримання спадщини Ви можите прочитати тут http://www.uris-c.com.ua/2011/01/25/%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D0%B1%D1%85%D1%96%D0%B4%D0%BD%D1%96-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D1%81%D0%BF/

  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”

 3. Наталія on Квітень 6th, 2013 at 17:16

  Доброго дня! Я – учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії. Зараз оформлюю спадщину. З вашого сайту дізналась, що маю право на пільгу від сплати державного мита за вчинення нотаріальних дій, у тому числі і за видачу свідоцтва про право на спадщину, а також пільгу від сплати за формування в спадковому реєстрі. Чи можна уточнити, на підставі яких нормативно-правових актів діють ці пільги?

 4. Аnna on Квітень 12th, 2013 at 10:43

  Доброго дня, Наталія!
  Пільги щодо сплати державного мита за вчинення нотаріальних дій встановлені ст. 4 Декрету КМУ “Про державне мито”. Відповідно до п.18 ст.4 цього Декрету від сплати державного мита звільняються громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

  Відповідно до ч. 4.3. Положення про Спадковий реєстр, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 07.07.2011 р., плата не справляється з громадян, віднесених законом до 1-ї категорії осіб,постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; дітей-сиріт; непрацездатних за віком; громадян, що успадковують майно осіб, які загинули при захисті України, у зв’язку з виконанням інших державних чи громадських обов’язків або з виконанням обов’язку громадянина щодо врятування життя людей, охорони громадського порядку та боротьби із злочинністю, охорони приватної власності або колективної чи державної власності, а також осіб, реабілітованих у встановленому порядку, – за формування у Спадковому реєстрі реєстраційного запису про видачу свідоцтва про право на спадщину або його дубліката.

  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”

 5. николай on Квітень 14th, 2013 at 15:19

  скажите пожалуйста – должен ли платить налог 5% внук унаследовавший квартиру от деда по завещанию? заранее спасибо.

 6. николай on Квітень 14th, 2013 at 15:22

  внук несовершеннолетний, ему 13 лет

 7. Аnna on Квітень 16th, 2013 at 09:25

  Шановний, Николай!

  Згідно із ст. 6 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.

  Відповідно до п. 99.2 cт. 99 ПКУ грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.
  Батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.

  Таким чином, неповнолітній внук не платитине податок на спадщину.

  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”

 8. Тетяна on Травень 16th, 2013 at 19:43

  Які терміни сплати держ. мита при прийняті спадщини за заповітом?

 9. Аліна ЮК on Травень 17th, 2013 at 13:15

  Шановна, Тетяно!

  У відповідності до Декрету КМУ «Про державне мито» передбачено наступна сума сплати:
  - за видачу свідоцтва про право на спадщину в 34 грн.

  Відповідно до Наказу Міністрества фінансів України №811 від 07.07.2012 року “Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита “ – за вчинення нотаріальних дій державними нотаріальними конторами, а також виконавчими комітетами сільських, селищних та міських рад державне мито сплачується до вчинення нотаріальних дій, а за видачу дублікатів нотаріально посвідчених документів, що є в справах нотаріальних контор, – при їх видачі.

  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”

 10. анна on Червень 3rd, 2013 at 20:00

  скажіть будьласка яка ціна щоб,зробить даствену з батька на сина?

 11. анна on Червень 3rd, 2013 at 20:02

  скажіть бутьласка яка ціна шоб, зробить дарствину з батька на сина?

 12. Аnna on Червень 20th, 2013 at 07:55

  Шановна Анна!

  Відповідно до ст.174.6. Податкового кодексу України, кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини.
  А згідно ст. 174.2.1. Податкового кодексу України за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.
  Форма договору дарування повністю залежить від виду предмета дарування, виду договору дарування та суб’єктивного складу. Договір дарування предметів особистого користування та побутового призначення може бути укладений усно. Договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, незалежно від того хто є стороною договору. Договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п’ятдесятикратний розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
  Таким чином, при оформленні договору дарування майна батька сину податок не сплачується, а платиться ціна лише за нотаріальне посвідчення.

  З повагою, ТОВ “ЮК “Юріс-Консалт”

 13. Маргарита on Липень 3rd, 2013 at 13:08

  Скільки коштує надання інформаційних довідок з реєстраційної служби на запит від нотаріуса у зв`язку з відкриттям спадкової справи ( по об`єкту нерухомого майна і по суб`єкту)?

 14. Маргарита on Липень 3rd, 2013 at 13:18

  Скажіть будь ласка, при дарування 1/4 частини квартири батьком доньці, що потрібно зробити і сплатити? Я так зрозуміла, що налог 0%, а державне мито? і ще що треба?

 15. Зинаида on Серпень 16th, 2013 at 22:45

  подскажите, пожалуйста, сроки оплаты налога на спадщину

 16. Сергій on Жовтень 29th, 2014 at 16:32

  Прошу дати мені відповідь скільки коштує оформлення спадщини в цілому державним нотаріусом. Які і на що витрати.Якщо можна повідомте на електронну пошту. Дякую.

 17. Кропивська Лариса on Листопад 3rd, 2014 at 12:04

  скільки коштує видача свідоцтва про право власності в державній нотаріальній контори?
  Спадкоємець дочка,яка проживала разом з батьком.
  В нотаріальній конторі запросили 1100,00 грн (оплата в конторі не через банк)

 18. Екатерина Данюк on Листопад 6th, 2014 at 16:00

  Доброго дня, Ларисо!
  Відповідно до п. ж ст .3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» за видачу свідоцтва про право на спадщину справляється мито у розмірі 2 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Оскільки на даний час неоподаткований мінімум громадян становить 17, то плата за видачу свідоцтва про право на спадщину державною нотаріальною конторою становить 34 грн.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

 19. Екатерина Данюк on Листопад 27th, 2014 at 16:38

  Шановний Сергію, дана інформація зазначена в нашій статті: за видачу свідоцтва про право на спадщину – 2 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (34 грн.), за вжиття заходів до охорони спадкового майна – 2 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (34 грн.).

 20. Денис on Грудень 11th, 2014 at 22:18

  Здравстуйте! помогите ! я принял спадщину от бабушки сечас буду делать оценку мне пощитали по рыночной цене почему? спасибо!

 21. Екатерина Данюк on Грудень 12th, 2014 at 16:13

  Шановний Денисе, оскільки Ви є онуком спадкодавця, а не сином, то при спадкуванні нерухомості необхідно зробити незалежну експертну оцінку ринкової вартості нерухомості відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та Постанови КМУ № 358 від 21 серпня 2014 р.”Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства”, з цієї суми буде вираховуватися податок- 5%.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

 22. Денис on Грудень 13th, 2014 at 12:54

  спасибо за помощь! но мне сказали что надо заплатить налог в 5% и для етого надо оценить недвижымость

 23. Тетяна on Січень 21st, 2015 at 21:08

  Cкільки коштує надання інформаційних довідок з реєстраційної служби на запит від нотаріуса у зв`язку з відкриттям спадкової справи ( по об`єкту нерухомого майна)?

 24. Екатерина Данюк on Січень 23rd, 2015 at 10:00

  Шановна Тетяно, відповідно до п. 1 Постанови КМУ від 21.11.2012 р. №1204 встановлені наступні розміри плати за:
  *надання інформації з Реєстру у формі витягу – 120 гривень;
  *надання інформації з Реєстру в електронній формі через офіційний веб-сайт Державної реєстраційної служби – 17 гривень;
  * надання органом державної реєстрації прав, нотаріусом за зверненням фізичних та юридичних осіб інформації з Реєстру в паперовій формі у вигляді інформаційної довідки – 34 гривні;
  *надання органом державної реєстрації прав, нотаріусом за заявою власника (співвласника) квартири, житлового чи нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку, у разі створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (асоціації власників житлових будинків, якщо їй делеговані повноваження з управління неподільним та загальним майном відповідного житлового комплексу) інформації з Реєстру в паперовій формі у вигляді інформаційної довідки – 170 гривень;
  *надання інформації з Реєстру шляхом безпосереднього доступу нотаріусів та адвокатів – 51 гривню.
  Згідно зі ст. 31 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.1993 № 3425-ХІІ, приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою.
  Звертаємо увагу на те, що Указом Президента України «Про впорядкування справляння плати за вчення нотаріальних дій» від 10.07.1998 № 762/98 встановлено, що розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних дій приватними нотаріусами, не може бути меншим від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

 25. Яна on Січень 24th, 2015 at 12:50

  Після смерті чоловіка дружина хоче оформити все на себе і продати (і землю і будинок), заповіта немає, але є 3-є дітей, одна-неповнолітня. Чи законно буде, якщо мати разом із сільською радою випише неповнолітню дитину, припише в іншому місці і оформе потім все на себе, та продасть землю і хату? Як правильно зробити в даному випадку, щоб ні ця неповнолітня дитина, ні інші 2-є дітей потім не оспорювали купівлю-продажу в суді ?

 26. Екатерина Данюк on Січень 24th, 2015 at 15:23

  Шановна Яно, Ваша думка щодо “виписання дитини матір’ю і сільською радою ” є хибною. За детальною консультацією звертайтеся по телефону 067-364-33-77 або 094-91-52-125 -юристи ЮК “Юріс-Консалт”.

 27. наталия on Січень 29th, 2015 at 12:33

  Скількі коштує нотаріальні послуги при оформленні договору дарування.
  Дякую

 28. Екатерина Данюк on Січень 29th, 2015 at 16:48

  Шановна Наталіє, з даним питанням потрібно звернутися до приватного нотаріуса.

 29. Богдан on Січень 31st, 2015 at 13:44

  Доброго дня!
  Підкажіть, будь ласка, на теперішній час, як точно дізнатися вартість нерухомого спадкового майна?
  Довідки з БТІ буде достатньо? Чи обов’язково оцінювати з експертом?
  Тому що були певні реорганізації у БТІ, накази, декрети міністерств.
  На жаль, самостійно не можу розібратись, а нотаріус каже, що треба тільки звати оцінювача.
  Дякую

 30. Маріта on Лютий 9th, 2015 at 19:49

  Добрий день, цікавить таке питання, при оформленні спадщини чи сплачуються 1%від вартості квартири(по оцінці експерта) в держмито і 1% (т.с) пенсійнний фонд? чи тільки нотаріальні послуги , оцінка майна?Буду дуже вдячна

 31. Екатерина Данюк on Лютий 10th, 2015 at 12:02

  Доброго дня, Богдан. Відповідно до пункту 174.3 статті 174 Податкового кодексу України визначення доходу платника податку – фізичної особи, що підлягає оподаткуванню внаслідок прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, ґрунтується на вартості успадкованого такою особою майна. Згідно з абзацом п’ятим статті 9 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», якщо законами або нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України не зазначено вид вартості, який повинен бути визначений в результаті оцінки, визначається ринкова вартість. Оцінка об’єкта для цілей оподаткування здійснюється суб’єктами оціночної діяльності, які відповідають вимогам, установленим Законом України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”, у складі яких працює хоча б один оцінювач, який отримав кваліфікаційне свідоцтво оцінювача відповідно до вимог Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” хоча б за однією з таких спеціалізацій у межах напряму 1 “Оцінка об’єктів у матеріальній формі” і напряму 2 “Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об’єкти інтелектуальної власності”.
  З повагою, ЮК “Юріс-Консалт”.

 32. Екатерина Данюк on Лютий 10th, 2015 at 12:05

  Шановна Маріто, конкретизуйте своє запитання: що спадкуєте, після кого спадкуєте.

 33. Маріта on Лютий 10th, 2015 at 15:06

  Моя мати померла.спадкоємці я з братом.прописані у свідоцтві.так само і в квартирі.Квартира.вона була 1власницею

 34. Орися Сашук on Лютий 12th, 2015 at 11:11

  Доброго дня. Мій тато є спадкоємцем за заповітом. у спадок йому передається будинок в селі з всіма надвідними спорудами та земля (пай) все господарство було приватизоване. вже на оформлення документів витрачено близько 6000 грн. Тепер він приймає спадщину, державний нотаріус Іваничівського району сказав заплатити ще 4500 грн. платіж проводиться не через касу і конкретної відповіді за що він платить неотримав. Скажіть будьласка чиє правомірними дії нотаріуса, якщо ні то як можна це доказати?? Тато 52 роки тобто з народження проживав з своєю мамою (спадкодавцем) і певний час був оформлений над нею опікуном, похованням також займався він і на даний момент проживає в цьому будинку. На нашу думку це є велика сума оскількі тато сам за свої кошти будував всі надвірні споруди і ремонти в будинку він робив сам. дуже прошу Вас допомогти моя ел. адреса orisyasashuk@mail.ru

 35. Екатерина Данюк on Лютий 13th, 2015 at 12:12

  Шановна Орися, державний нотаріус у жодному разі не має права брати готівку. Це є грубим порушенням закону про корупцію у державних органах. Ви обов’язково маєте здійснювати оплату за надані послуги державного нотаріуса в банку й приносити нотаріусу оригінали квитанцій.

 36. РОМАН on Лютий 23rd, 2015 at 21:36

  ДОБРОГО ДНЯ.ПІДСКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА В ДАНІЙ СИТУАЦІЇ. БАБКА НАПИСАЛА ЗАПОВІТ НА ВНУЧКУ.ЗАПОВІЛА БУДИНОК І ПАЙ.ДОКУМЕНТІВ НА ПАЙ НЕМА ДЕСЬ ПРОПАЛИ.ЗАЯВУ НА ПАЙ ДО 6 МІСЯЦІВ НЕПОДАЛИ.ПОДАЛИ ЗАЯВУ ТІЛЬКИ НА БУДИНОК.ЯК ВІДНОВИТИ ДОКУМЕНТИ НА ПАЙ І ЩО РОБИТИ.ЗАРАНЕ ДЯКУЮ.

 37. Екатерина Данюк on Лютий 24th, 2015 at 09:01

  Шановний Роман, вихід з такої ситуації є: звернення до суду з позовом про визнання права власності на земельну частку (пай) у порядку спадкування. Ми можемо допомогти, звертайтеся за тел. 067-364-33-77.

 38. Лилия Пилипенко on Березень 10th, 2015 at 13:53

  У меня 2 пая от гражданского покойного мужа.Каждый пай оценён в 73692,75.Какую сумму налога я должна заплатить ,Паи я на себя уже переоформила,Огромное спасибо.

 39. Доброго дня! Підкажіть,будь-ласка, я дочка спадкоємець хати в районному центрі.В нас є тільки приватний нотаріус, в сусідньому районі є держ on Березень 11th, 2015 at 16:28

  Доброго дня! Підкажіть,будь-ласка, я дочка – спадкоємець хата в районному центрі.В нас є тільки приватний нотаріус, в сусідньому районі є державний нотаріус. В лютому 2014 я з братом вступила в заповіт. Ми хотіли поїхати до державного нотаріуса,нам сказрли,що не можна,тільки по місцю проживання.Чи це дійсно так? Чиє якась можливість оформити в державного нотаріуса?Тому,що дуже дорого все оплатити. І І ще хочу запитати Вас за оплату нотаріусу. При вступі в спадок я заплатила 500грн в лютому 2014 року. Сьогодні запитала,що буде коштувати переписати хату і земельні ділянки під огород. Мені сказали такі розцінки 1.за документ в якому буде внесено,що належить мені ,а що братові -450 грн2.. за хату 1550 грн 3,,за кожний окрему земельну ділянку 1500тис., а в мене є три окремі ділянки ,получається 4500грн 4,. і за кожну ощадну книжку(ще за радянських часів ці книжки) 500 грн. І ще нотаріус сказала до оформлення будинку на мене в БТІ потрібно зробити технічний пасорт будинку на мене ,я ще не знаю скільки це буде коштувати. Ну і ще плюсза довідки в земельному. Скажіть ,будь-ласка, це дійсно потрібно ці гроші платити,чи є якісь інші можливості. Дякую!

 40. Екатерина Данюк on Березень 11th, 2015 at 16:29

  Шановна Ліліє, відповідно до ст.286.5. Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному ст. 58 ПК України. Крім того, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

 41. Екатерина Данюк on Березень 12th, 2015 at 11:13

  Нотаріус зобов’язаний здійснювати професійну діяльність тільки в межах свого нотаріального округу, за винятком заміщення інших нотаріусів у випадках, передбачених Законом України “Про нотаріат”. В Україні створено тільки міські та районні нотаріальні округи в областях.Варто зазначити, що деякі державні нотаріальні контори розташовуються поза межами свого нотаріального округу, а тому Вам потрібно було уточнити у державного нотаріуса чи має він право оформлювати Вашу спадщину.
  Відкрити спадкову справу і видати Свідоцтво про право на спадщину може лише нотаріус за місцем відкриття спадщини.
  Приватний нотаріус згідно ст. 31 Закону України “Про нотаріат” за вчинення нотаріальних дій справляє плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою.

 42. Людмила on Березень 16th, 2015 at 14:02

  Доброго дня! На даний час я оформляю спадщину, будинок і земельні ділянки. Батько помер в серпні 2013 року. Я проживаю в смт Демидівка Рівненської області. В нашому (Демидівському) районі державного нотаріуса немає. Найближчий в Млинівському районі, який обслуговує і наш район. Коли я звернулась до державного нотаріуса для оформлення спадщини, то мені відповіли, що раз мій батько помер пізніше 2009 року, то значить я спадщину маю оформляти тільки по місцю проживання, тобто в смт.Демидівка в приватного нотаріуса. Я рахую це порушенням моїх прав тому. що тільки через те, що в нашому районі скоротили посаду державного нотаріуса, я маю звертатись до приватного, і платити велиичезні кошти. Дайте мені будь-ласка конкретну відповідь на моє запитання. Чому право людей на звернення до державного нотаріуса в Демидівському районі обмежено?

 43. Екатерина Данюк on Березень 17th, 2015 at 09:00

  Шановна Людмило, з цим питанням звертайтеся до Головного управління юстиції у Рівненській області та Міністерства юстиції України.

 44. Любомир on Квітень 1st, 2015 at 23:26

  Добрий день.я живу з мамою і прописаний на квартирі,але маю рідного брата він виписаний з неї.якщо помирає мама з братом то жінка і дочка брата рідного має право на частку тої квартири де я прописаний?

 45. Екатерина Данюк on Квітень 2nd, 2015 at 13:10

  Шановний Любомире, якщо квартира знаходиться у власності Вашої матері та Ваша мама за життя не розпорядиться квартирою по-іншому, то дружина і дочка Вашого брата теж будуть спадкувати після смерті Вашої матері та брата.

 46. Настя on Квітень 16th, 2015 at 18:28

  Чоловік хочу подарувати дружині магазин. Варість даного об”єкту складає 950 тис. грн. В нотаріальній конторі мені сказали, що необхідно сплати 1% від вартості даного об”єкту. Дарування 1 ступеня споріднення проходить за 0 ставкою. Підкажіть будь ласка, що це таке “1% від вартості “, чи це послуги нотаріуса,чи може щось інше? Дякую!!!

 47. Екатерина Данюк on Квітень 17th, 2015 at 07:24

  Шановна Настя, якщо Ви уважно читали статтю, то в ній йдеться мова про спадкування, а не про дарування. Договір дарування нотаріально посвідчується, а тому про вартість послуги потрібно запитувати у нотаріуса ( у будь-якому випадку чоловік сплатить держмито – 1% від суми договору і вартість послуг).

 48. ирина on Квітень 17th, 2015 at 12:09

  Ирина,Батько помер я одна из спадкоемцив,нотариус сказав,що потрибно буде платити гроши за спадок,але я так и не зрозумила ,що саме? заповиту немае. Про яку сумму вин ива на увази якщр я видношусь до першоъ черги. Дфкую

 49. Екатерина Данюк on Квітень 22nd, 2015 at 08:38

  Шановна Ірино, потрібно вартість уточнювати у нотаріуса (окремо у державного і приватного). Орієнтовано: державному нотаріусу потрібно сплачувати: державне мито за вчинення нотаріальних дій,державне мито за видачу свідоцтва про право на спадщину стягується державне мито у розмірі – 34 грн., додаткових послуг правового характеру,за формування у Спадковому реєстрі одного реєстраційного запису про видачу свідоцтва про право на спадщину або його дубліката з видачею про це відповідного витягу ‒ у розмірі п’ятдесяти однієї гривні; за проведення перевірки інформації про наявність або відсутність посвідченого заповіту і спадкового договору або заведеної спадкової справи та виданих свідоцтв про право на спадщину з видачею витягу або інформаційної довідки ‒ у розмірі п’ятдесяти однієї гривні тощо. Приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою, а Указом Президента України від 10.07.1998 № 762/98 “Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій” було встановлено, що розмір плати, яка справляється за вчинення нотаріальних дій приватними нотаріусами, не може бути меншим від розміру ставок державного мита, яке справляється державними нотаріусами за аналогічні нотаріальні дії».

 50. Марина on Травень 4th, 2015 at 18:36

  Доброго дня! З вашої статті я дізналася, що від державного мита за вчинення нотаріальних дій, у тому числі і за видачу свідоцтва про право на спадщину звільняються інваліди II групи. Але у мене виникло питання чи мають право на таку пільгу особи, які діють за довіреністю?

  Мій батько отримав спадок від його матері (моєї бабусі). Батько написав у нотаріуса довіреність, що спадковою справою буду займатися я, його дочка. І я являюся інвалідом 2 групи. Чи поширюється дана пільга на таку ситуацію?

 51. Марія on Травень 5th, 2015 at 09:23

  Нам часто кажуть, що ми необізнані з певними законами, але коли ми знаємо їх, то проблем ще більше…
  Оформляла спадщину у державного нотаріуса, сплачувала нотаріусу всі рахунки готівкою, за що сплачувала – не знаю, бо нотаріус дуже нервувала, здавалося, що в неї зараз станеться якийсь напад, а тоді вигнала з кабінету, бо “в неї немає часу”…
  Скільки ми ще будемо терпіти ці знущання? До кого звертатися?
  Спадкування за законом (перша черга), але в БТІ провели оцінку майна.
  Також не пояснили, за що платити, але хоча б у касі банку.
  Такий безлад!!! У 1995 р це ж мацно успадковували без жодних помітних витрат, а зараз потрібно голодувати пів року, що переписати свій будинок, в якому ми з чоловіком проживали 45 років…

 52. Марія on Травень 5th, 2015 at 09:25

  Порадьте, терпіти це все, чи звернутися зі скоргою?

 53. Екатерина Данюк on Травень 6th, 2015 at 10:16

  Шановна Марино, при оформленні спадщини Ви обов’язково подайте посвідчення інваліда ІІ групи батька, після чого матимете право на пільги при сплаті державного мита.

 54. Екатерина Данюк on Травень 6th, 2015 at 11:13

  Шановна Маріє, можна поскаржитися на дії нотаріуса в Міністерство юстиції України, описавши всю ситуацію, проте Вам важко буде довести те, що Ви платили готівкаю і розмір оплати.

 55. марина on Травень 13th, 2015 at 01:35

  Добрий день. В 2014 році мною була успадкована земельна ділянка від мого дідуся. Під час оформлення свідоцтва на спадщину нотаріус сказала мені замовити експертну оцінку землі для того, щоб при сплаті податку на спадщину була визначена менша сума податку. І в свідоцтві на спадщину вказані дві вартості – нормативно-грошова і екпертна. В податковій інспектор стверджує, що в свідоцтві вказується тільки нормативно-грошова оцінка землі, і податок на спадщину вираховується від нормативно-грошової оцінки. В якому правовому акті це зазаначено? Хто правий в даному випадку?

 56. Екатерина Данюк on Травень 15th, 2015 at 10:51

  Шановна Марино, відповідно до ст.5 Закону України “Про оцінку земель” нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою – винятки діють з 20.10.2014р.) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, ….. Експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, крім випадків, визначених цим Законом, а також іншими законами. Тобто, не потрібно було робити експертну грошову оцінку. Податковий інспектор має рацію.

 57. марина on Травень 15th, 2015 at 12:45

  Добрий день. Дякую Вам , що ви відповіли. Вибачте, ще задам питання з цієї справи. Нотаріус не відзвітувала щодо отримання мною свідоцтва на спадщину. Податкова мене відправила до нотаріуса, щоби та внесла дані в реєстр. Виходячи з цієї статті закону, вона повинна вказати вартість згідно нормативно-грошової оцінки? І податок на спадщину 5 % я плачу з нормативно – грошової оцінки? ( і мені фактично нав’язали непотрібний документ при оформленні спадщини?)

 58. Олена on Липень 6th, 2015 at 21:44

  При оформленні спадщини онуки сплачують податок 5% від оціночної вартості майна та військовий збір 1,5%?

 59. Екатерина on Липень 7th, 2015 at 07:51

  Так, Олено, все вірно.

 60. Олена on Липень 7th, 2015 at 21:49

  Вибачте, але уточню питання.При оформленні спадщини онуки сплачують податок 5% від оціночної вартості майна та військовий збір 1,5%? (Мати (донька бабусі), яка була спадкоємцем першої черги, померла. Інших спадкоємців немає)

 61. Екатерина on Липень 8th, 2015 at 08:27

  Якщо про розмір ставки оподаткування, то зверніть увагу на об’єкти спадщини, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою:

  * при отриманні будь-якого об’єкта спадщини спадкоємцями, які є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

  * при отриманні спадщини у вигляді рухомого та нерухомого майна, коштів особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, по-збавленої батьківського піклування;

  * при отриманні спадщини у вигляді рухомого та нерухомого майна дитиною-інвалідом;

  * грошові заощадження, поміщені до 02.01.92 р. в установи Ощадбанку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики

  1990 р., облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 р., державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадбанку СРСР) та грошові за-ощадження громадян України, поміщені в установи Ощадбанку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 — 1994 рр., погашення яких не відбулося. Це передбачено статтею 174 Податкового кодексу України.

 62. Ольга on Липень 10th, 2015 at 17:44

  Доброго дня!
  Я оформляю спадщину від бабусі(земельний пай),отримала витяг з кадастру про нормативну грошову оцінку.Скажіть сума має бути на сьогоднішній день чи на день смерті спадкодавця?Дякую.

 63. жиленко людмила on Липень 11th, 2015 at 14:32

  Cкажыте пожалуста мне надо заплатить налог за спадщину 11500, у меня трое дитей одна зарплата мужа, и децкие, прислали что накладут арешт, как мне быть? могу ли я платить частями.

 64. Екатерина on Липень 13th, 2015 at 07:30

  Шановна Людмило, вкажіть хто є спадкодавцем і спадкоємцем та зміст того, “що Вам прислали про арешт”.

 65. Екатерина on Липень 13th, 2015 at 10:29

  Шановна Ольго, нормативна грошова оцінка повинна бути діючою. Відповідно до Закону України “Про оцінку земель” нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться
  відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення – не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення – не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення – не рідше ніж один раз на 7-10 років.

 66. Надія on Липень 14th, 2015 at 15:03

  Добрий день. Скажіть,будь-ласка,де я маю заплатити податок на спадщину.
  Я отримала квартиру в спадщину від сестри в києві, а сама проживаю в місті Івано-Франківську.В якому місті я маю подати декларацію про доходи і сплатити податок.

 67. Надія on Липень 14th, 2015 at 15:13

  Добрий день! Ще скажіть буд-ласка.Квартиру у спадок я отримала березень.2015р
  Коли я маю подати декларацію про доходи і коли сплатити податок.

 68. Екатерина on Липень 15th, 2015 at 12:00

  Шановна Надіє, відповідаю на всі ваші запитання: 1) до 1 травня наступного року вам потрібно подати декларацію про майновий стан за місцем вашої реєстрації;
  2) не пізніше 1 серпня наступного року сплатити податок з доходу – 5 % вартості успадкованого майна і 1,5 % військового збору за місцем вашої реєстрації (розрахунки при цьому здійснюєте самостійно).

 69. Каріна on Липень 17th, 2015 at 15:25

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо договір дарування укладався у листопаді 2014 року, до якої дати я маю заплатити державне мито? Дякую!

 70. Екатерина on Липень 20th, 2015 at 12:44

  Шановна Карино, держмито сплачується в день підписання договору дарування, якщо Ви маєте на увазі – податок з доходу, то дивіться попередній коментар до данної статті (там відповідь).

 71. Надія on Липень 20th, 2015 at 18:47

  Доброго дня! В червні померла моя мама, яка за документами була власником квартири, у якій ми всі (тобто мама, я, мій чоловік і наш син) проживали разом з 1988 року (заселялися теж всі разом). Ніякого іншого спадку у мами більше немає і спадкоємців, крім мене, більше немає. Була у державного номатіуса. Там сказали, що за відкриття спадкової справи треба буде заплатити 350 грн. а далі нотаріус скаже, скільки ще платити. Щось розрахунки, вказані у статті, не співпадають з дійсністю. Що це за 350 гривень і за що ще треба буде платити? Просто маю зараз дуже добре розпланувати свій бюджет. Дякую.

 72. Надія on Липень 20th, 2015 at 18:50

  І ще, порадьте, будь ласка. Може краще відразу власником квартири оформляти сина, щоб він потім не возився зі спадщиною як я зараз (в мене теж іншого спадку, окрім цієї квартири не передбачається)?

 73. Екатерина on Липень 21st, 2015 at 08:08

  Шановна Надіє, з платежами по спадщині можете ознайомитися на сайті http://old.minjust.gov.ua/11709, а за роз’ясненнями звертайтеся до нотаріуса, просіть квитанції і за все сплачуйте через банк.

 74. Наталья on Липень 23rd, 2015 at 11:37

  Добрый день, 14 05.2015 умерла моя свекровь. Она проживала вместе со своим мужем в частном доме. При покупке дома в 1992 году договор купли продажи был оформлен на свекровь. Нужно ли свекру вступать в наследство на этот дом, который был ими приобретен в браке? И еще один нюанс. У умершей свекрови – 2-е сыновей: один – мой муж (общий ребенок), второй сын – сын только свекрови, проживает в России. Можно ли сыновья вместе с отцом (отчимом) претендовать на дом в связи со смертью своей матери?

 75. Христина on Липень 23rd, 2015 at 21:03

  Доброго вечора. Скажіть будь-ласка чи повинен хлопець платити податок, якщо він отримав у спадщину квартиру від бабусі, але у нього немає батьків, а бабуся була опікуном?

 76. Екатерина on Липень 24th, 2015 at 09:17

  Доброго дня, Христино. За нульовою ставкою оподатковується: вартість власності об’єкту нерухомості, об’єкту рухомого майна, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності, що успадковуються дитиною-інвалідом;

 77. Екатерина on Липень 24th, 2015 at 09:24

  Шановна Наталя, якщо не було заповіту, то в першу чергу успадковують: чоловік, діти та батьки (якщо вони ще живі). За додатковою інформацією звертайтеся по тел. 067-364-33-77.

 78. Оксана on Серпень 17th, 2015 at 12:59

  Пожалуста подскажите,гражданин Росии хочет оформить наследство после умершей матери, которая проживала в Украине, сам он тоже родился и жил в Украине последние 7 лет вметсте с матерью ухаживал за ней, наследственное имущество дом , вид на жительство он не оформлял так как постоянно мог пересекать границу как житель приграничной территории Сумская область Путивльский район, при оформлении документов на наследство нотариус сказал что ему нужно заплатить пошлину в розмере 31 тис грн. и это не считая что он наследник первой очереди и инвалид 2 группы, фактически и сейчас проживает в этом доме, подскажите пожалуйста как выйти из этой ситуации.

 79. Екатерина on Серпень 18th, 2015 at 09:30

  Шановна Оксано, порядок визначення резидентського статусу фізичної особи регулюється абз. «в» пп. 14.1 п. 14.1.213 ст. 14 Податкового кодексу України, згідно з яким фізична особа – резидент – фізична особа, яка має місце проживання в Україні. Є можливості виходу з описаної Вами ситуації. Детальну консультацію можете отримати за телефоном: 067-364-33-77.

 80. Татьяна on Вересень 6th, 2015 at 22:30

  Добрий вечір! Скажіть, будь-ласка: 1. Чи сплачуються кошти при оформленні спадщини за вчинення нотаріальніх дій державним нотаріусом? Якщо так, то в якому розмірі? 2. Чи обовязково, при оформленні спадщини, проводити оцінку майна переданого успадок, якщо ставка податку з спадщини складає 0%? Які наслідки не прведення оцінки вищесказаного майна в даному випадку?

 81. Ірина on Вересень 11th, 2015 at 11:01

  Підкажіть будь-ласка чи є зараз якісь пільги для учасників АТО чи УБД при оформленні спадщини від особи якою опікувались без ступеня споріднення. дякую

 82. Екатерина on Вересень 15th, 2015 at 08:39

  Шановна Ірино, не має.

 83. Екатерина on Вересень 21st, 2015 at 08:34

  Шановна Тетяно, оцінку майна при спадкуванні за нульовою ставкою робити не потрібно.

  При оформленні спадщини здійснюються наступні витрати:

  1.Державне мито за видачу свідоцтва про право на спадщину -34 грн. (2 неоподаткованих мінімуми доходів громадян відповідно до підпункту «ж» пункту 3 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21.01.1993 р.)

  2.Бланк свідоцтва про право на спадщину – 6 грн.

  3.Проведення перевірки інформації про наявність або відсутність посвідченого заповіту і спадкового договору або заведеної спадкової справи та виданих свідоцтв про право на спадщину з видачею витягу або інформаційної довідки.(При заведенні спадкової справи нотаріус за даними Спадкового реєстру перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту) – 51 грн.(підпункт 3.4 Наказу Міністерства юстиції України № 1810/05 від 07.07.2011 р.)

  4.Формування у Спадковому реєстрі одного реєстраційного запису про видачу свідоцтва про право на спадщину або його дубліката з видачею про це відповідного витягу. -51 грн.

  (підпункт 3.3 Наказу Міністерства юстиції України № 1810/05 від 07.07.2011 р.)

  5.Плата за здійснення під час вчинення нотаріальної дії одного пошуку нотаріусами відомостей про зареєстровані речові права, їх обтяження на об’єкт нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно – 68 грн. (пункт 1 Наказу Міністерства юстиції України № 1994/5 від 29.12.2012 р.)

  6.Державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно(тобто плата за внесення запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) -119 грн.(7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян відповідно до підпункту «х» пункту 6 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21.01.1993 р.)

  7. Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у формі витягу- 120 грн.(Постанова Кабінету Міністрів України № 1204 від 21.11.2012 р.)

  8.Видача витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна. (Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна. Це передбачено підпунктом 4.15 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України) -34 грн. (Додаток до Постанови Кабінету Міністрів України № 830 від 05.07.2004 р.)
  ВСЬОГО: 483 грн.

 84. Людмила on Вересень 27th, 2015 at 08:32

  У мене помер син.Ми проживали разом у приватизованій на мене квартирі.Він був інвалідом 1 групи. Я пенсіонерка по віку.Явже одержала свідоцтво на спадщину ,заплативши держ.нотарусу 1025гр,але одержала тільки на нерухоме .на пів квартири.27.05.2015року.Зараз я взнала що в двох Банках у нього залишилась невелика сума грошей.Треба знову звертатись до нотаріуса за додатковою довідкою? І скільки це мені коштуватиме?

 85. Екатерина on Вересень 28th, 2015 at 07:04

  Доброго дня, Людмило. Відповідь на Ваше запитання дасть нотаріус.

 86. Ірина on Жовтень 10th, 2015 at 22:37

  Доброго вечора. У мене помер батько. Залишилося 2 земельних паї. Хочу переоформити їх на дітей. Діти неповнолітні. Свого права власност ще не заявляла. Нотаріус заявляє що це шалено дорого і простоо неможливо. Допоможіть зрозуміти ситуацію. Дякую.

 87. Екатерина on Жовтень 12th, 2015 at 08:09

  Шановна Ірино, прийнявши спадщину ви є спадкоємцем першої черги, і оподаткування прийнятої вами спадщини здійснюватиметься за нульовою ставкою. Онуки (ваші діти) не включаються до складу жодної з черг спадкоємців за законом… Консультацію можна замовити за телефоном 067-364-33-77

 88. Людмила on Жовтень 12th, 2015 at 15:12

  доброго дня! у мене таке питання, ми купили будинок, але він зареєстрований на померлу жінку, і тепер дочка померлої реєструє на себе будинок коли будути документи готові ми поченаєм переводити на себе, скажіть будь ласка який відсоток у державу ми маємо заплатити при переоформлені документів на себе, якщо оцінка будинку 250000

 89. Екатерина on Жовтень 13th, 2015 at 15:03

  Доброго дня, Людмило! Отримати будинок у власність у Вашому випадку можливо шляхом укладання договору купівлі-продажу або дарування. Ставка оподаткування доходу по даним договорам різна. За детальною консультацією звертайтеся по тел. 067-364-33-77.

 90. Тамара on Жовтень 27th, 2015 at 19:30

  Доброго вечора. Дуже потрібна ваша відповідь. Син оформляє спадщину від своєї матері згідно заповіту. Щоб отримати право власності на три успадковані державні акти на землю йому сказали оплати близько 900грн. за кожен чи це правомірно?

 91. Екатерина on Жовтень 28th, 2015 at 09:28

  Шановна Тамаро, правомірно, якщо випишуть квитанцію на оплату із зазначенням відповідних послуг і направлять здійснити оплату через банк.

 92. Тамара on Жовтень 28th, 2015 at 18:32

  Дуже вдячна за швидку відповідь. Якщо можна, зробіть ще таке розяснення:
  чому так дорого, якщо є якийсь новий закон про спадщину і за ним з 3 грудня 2014 року спрощується сама процедура оформлення спадщини, скасовується обов’язкова оцінка майна, а головне – для близьких родичів (діти, чоловік чи дружина, батьки) скасовується проведення оцінки спадкового майна, а відповідно і оподаткування такої спадщини. Також є перелік послуг державного нотаріуса та їхню вартість, що складена фахівцями Міністерства юстиції України і становить 483 грн. Чому це не стосується цих актів на землю, і чи є якась млжливість провести оформлення права власності на успадковану землю дешевше?
  Наперед вдячна!

 93. Екатерина on Жовтень 29th, 2015 at 08:34

  Шановна Тамаро, для замовлення роз’яснення реєструйтеся за телефоном: 067-364-33-77

 94. Оксана on Листопад 3rd, 2015 at 23:15

  Доброго вечора. У мене померла бабуся.В БТІ провели оцінку майна,чи потрібно робити експертну грошову оцінку?Якщо так,то чому?

 95. Екатерина on Листопад 4th, 2015 at 12:29

  Шановна Оксано!Постановою КМУ від 21 серпня 2014 року №358 «Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» встановлено, що для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, є, розрахована відповідно до національних стандартів та інших нормативно-правових актів з питань оцінки майна і майнових прав. За цією Постановою ринкова вартість майна розраховується суб’єктами оціночної діяльності, яківідповідають вимогам, установленим Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», тобто якщо будете успадковувати Ви, то потрібен звіт про проведення незалежної оцінки про визначення ринкової вартості об’єкту нерухоме майно.

 96. Анатолій on Листопад 9th, 2015 at 14:47

  Доброго дня. По заповіту переоформляю земельний пай.
  Скільки коштуе виготовленяя техничної документації із землеустрою, та присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці?

 97. Екатерина on Листопад 9th, 2015 at 15:17

  Шановний Анатолію, це питанння не до юридичної компанії.

 98. Наталія on Листопад 18th, 2015 at 16:25

  Доброго дня. В2012 році у нас помер тато. Пройшло вже три роки і ми хочеш оформити спадщину на маму. Є ще дві сестри. Земля під будинком приватизована, а будинок сам ні. Скажіть будь – ласка які потрібно для цього документи і скільки це коштує. Чи потрібно це оформлювати через суд.

 99. Екатерина on Листопад 19th, 2015 at 08:19

  Шановна Наталіє, звертайтеся до нотаріуса. Якщо потрібно буде звертатися в суд, нотаріус видасть необхідний для цього документ – постанову.

 100. Mykhailyna on Листопад 19th, 2015 at 16:39

  Доброго дня! Моя тітка проживає в селі. Оформляє спадщину після смерті батька на приватизований житловий будинок у державного нотаріуса. Її змусили робити оцінку майна, хоч як я прочитала у вас цього робити було не потрібно. Зараз ще сказали оплатити 1% від вартості майна. Скажіть, будь ласка, що це за платіж, бо нотаріус не пояснює.

 101. Екатерина on Листопад 20th, 2015 at 11:19

  Доброго дня, ми так розуміємо, що після смерті свого батька Ваша тітка успадковує майно, то успакування здійснюється за нульовою ставкою. До Вашого відома: нотаріус зобов’язаний видати сторонам правочину письмову довідку про розмір плати за вчинення відповідної нотаріальної дії, у разі відчуження та застави майна, заведення спадкової справи та встановлення складу спадкового майна (п.п. 1.21 п. 1 глави 2 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5 (зі змінами внесеними, наказом Міністерства юстиції України від 23.05.2014 № 806/5)).
  Оплата здійснюється громадянами виключно у безготівковій формі через банківські установи. Звертаємо Вашу увагу, що державний нотаріус зобов’язаний роз’яснити порядок та суми, що підлягають оплаті, також надати більш детальну інформацію стосовно категорій осіб, які згідно з чинним законодавством звільняються від сплати окремих платежів.

 102. Ирина on Грудень 8th, 2015 at 14:27

  Подскажите пожайлуста На меня оставил завещание дядя ( муж моей родной тети) у них нет детей, его жена пенсионер по возрасту. Дом, земельный участок, земельные паи приватизированы. Какие налоги мне нудно оплачивать и в каком размере. Моя тетя хочет отказаться от своей части в мою пользу.Спасибо

 103. Екатерина on Грудень 8th, 2015 at 15:34

  Шановна Ірино, інформація, що цікавить Вас знаходиться за адресою:http://www.uris-c.com.ua/2015/12/08/%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D1%89%D0%B8%D0%BD%D0%B8/.

 104. Мирослава on Грудень 9th, 2015 at 17:11

  У мене помер батько він мав машину мама її віддала мені скільки коштуватиме перепис машини на мене

 105. Екатерина on Грудень 10th, 2015 at 09:12

  Шановна Мирославо, все залежить від того, хто власник авто (батько був чи вже мама), в будь-якому разі “перепис” буде здійснюватися нотаріально.

 106. Олег on Грудень 15th, 2015 at 20:08

  Добрий день.Який пакет документів потрібно зібрати для того,щоб подарувати1\3 частку будинку рідному брату,якому також належить 1\3 цього ж будинку,в якому він і проживає.також в будинку проживають малолітні діти.
  І скільки це коштуватиме,хоча б орієнтовно.Дякую.

 107. Екатерина on Грудень 16th, 2015 at 09:30

  Звертайтеся до нотаріуса, він буде оформлювати такий договір і брати за це оплату.

 108. Лариса on Грудень 17th, 2015 at 19:42

  Добрий вечір. Чи буде оподатковуватись майно, правовласності на яке було отримано через суд.

 109. Сергій on Грудень 21st, 2015 at 16:08

  Бабуся заповіли земельний пай. Наразі отримав свідотство на спадщину. Далі набуття прав власності, отже сплата 5% мита. Районний земкадастр оцінив рай(5.13га) аж у 164000 гр.!!! Держнотаріус порадив з’ясувати можливість зробити незалежну оцінку й керуватись нею сплачуючи податок. Чи фіскальний орган бере до уваги виключно оцінку державного органу?Дякую.

 110. микола on Грудень 22nd, 2015 at 18:09

  скільки прийдеться платити ,звичайно орієнтовно,податку зі спадщини 2 кімн.квартири 5 поверхового панельного будинку в зоні АТО при прийнятті спадщини віддядька ,племіннику та чи є пільги для інваліда 2 гр.

 111. Екатерина on Грудень 23rd, 2015 at 09:17

  Шановний Миколо, пільги для інвалідів 2 гр. – відсутні. Податок обчислюється від оцінки квартири, в даному випадку -5%. Ознайомтеся: http://www.uris-c.com.ua/2015/12/08/%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D1%89%D0%B8%D0%BD%D0%B8

 112. Екатерина on Грудень 23rd, 2015 at 09:34

  Звичайно буде, рішення суду – це не підстава набуття права власності (законом передбачено первісні та похідні підстави!!!). Рішенням суду встановлюється законність набуття права власності.

 113. Екатерина on Грудень 23rd, 2015 at 10:38

  Доброго дня, Сергію! Нормативна грошова оцінка земель – база для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема розрахунку орендної плати та визначення земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні ділянок тощо. Реєстр оцінювачів: http://land.gov.ua/hroshova-otsinka-zemel/derzhavnyi-reiestr-otsiniuvachiv-z-ekspertnoi-hroshovoi-otsinky-zemelnykh-dilianok/derzhavnyi-reiestr-otsiniuvachiv-z-ekspertnoi-hroshovoi-otsinky-zemelnykh-dilianok.html

 114. микола on Грудень 23rd, 2015 at 11:03

  мій дядько не встиг прийняти спадщину від дружини,спадкова справа знаходиться в зоні АТО,як оформити мені спадщину після дядька (дядько помер)

 115. Сергій on Січень 12th, 2016 at 11:04

  Дякую за відказ пані Катерино. Тож мито я маю сплатити спираючись суто на нормативну грошову оцінку Держзем аґенства? Жодних виключень з цього приводу не існує?

 116. Світлана on Лютий 3rd, 2016 at 13:34

  Я спадкоємиця батька. На будинок 1970 року немає документів на право власності, є тільки техпаспорт, там оцінка 55000грн. Державний нотаріус сказав , що право власності на будинок треба встановлювати через суд. Я так розумію, що суд признає право власності на будинок за батьком, а потім я його успадкую .З якими документами звертатись до суду і за що і скільки в даному випадку треба платити в суді . Чи треба платити податок?

 117. Екатерина on Лютий 4th, 2016 at 14:48

  Шановна Світлано, через суд право власності встановлюватиметься на спадкоємицю, а не на померлу особу. Телефонуйте за тел. 067-364-33-77 до 17.00

 118. Володимир on Лютий 10th, 2016 at 13:41

  Оформляю спадщину на будинок і земельну ділянку під ним від батьків (батько помер в 2011р.,а мати в 2015р.). Заяву на спадщину після смерті батька я подав вчасно, але ні, я ні мама спадщину не оформляли. Тепер мені державний нотаріус оформляє спадщину як дві окремі справи від батька і від матері. Чи правильно це, і скільки коштують дані послуги. З повагою Володимир.

 119. Екатерина on Лютий 15th, 2016 at 10:49

  Шановний Володимире, це дійсно дві окремі спадкові справи. Вартість визначається в кожному випадку окремо. Дана інформація є відкритою, нотаріус зобовязаний ознайомити Вас з нею.

 120. світлана on Лютий 22nd, 2016 at 20:46

  добрий вечір. скажіть будь ласка як правильно зробити. мати померла а син сидить у вязниці.заяву про отримання спатчини він надіслав . сам він прийти не може. уже минуло два роки. як я можу йому допомогти. дякую

 121. світлана on Лютий 22nd, 2016 at 20:49

  як йому отримати свідоцтво і скільки це коштуе

 122. Екатерина on Лютий 23rd, 2016 at 09:56

  Шановна Світлано, головне, що син вступив у спадщину, оформлення свідоцтва про право на спадщину строків немає. Наголошуємо на тому, що право на майно виникає у спадкоємців з моменту відкриття спадщини незалежно від часу його прийняття, а свідоцтво про право на спадщину не створює жодних нових прав у спадкоємців на майно, а лише підтверджує вже існуюче на нього право. Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, що підлягає реєстрації, вчиняється нотаріусом після надання правовстановлюючих документів про приналежність цього майна спадкодавцю і перевірки відсутності заборони відчуження або арешту цього майна.Для отримання свідоцтва про право на спадщину обов’язково треба подати заяву до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини, заплатити держмито (уточніть все у нотаріуса).

 123. ната on Березень 17th, 2016 at 17:12

  ми з чоловіком у 2015 році успадкували 1/3 квартири (в рівних частках). до спадкоємців першої черги не належимо. оціночна вартість 1/3 квартири 44000 грн. при заповненні декларації працівники податкової повідомили, що податок в розмірі 5 % (2200,00 грн.) маємо сплачувати і я і чоловік. чи правильно це?

 124. Екатерина on Березень 18th, 2016 at 15:31

  Шановна Наталю, уважно прочитайте свідоцтво про право на спадщину (що в ньому написано?), яке видав нотаріус. До речі, нотаріус повинен був Вам пояснити скільки, куди і коли платити, не зважаючи на те, що він не зобов’язаний контролювати сплату даного податку.Сплата податку на спадщину здійснюється платником на підставі платіжного повідомлення, що вручається йому податковим органом. Термін сплати податку на спадщину – не пізніше трьох місяців з дня вручення повідомлення.

 125. Юлия on Березень 20th, 2016 at 11:23

  Я отримала земельный пай в спадщіну від діда 2015 р а в 2016 мені прийшов лист з податкової що треба заплатити налог 7600 грн і військовий збір 2341 грн за місяць треба заплатить. Я не де не працюю чоловік теж, мій дохід раз в рік від паю 2тони зерна і ще мій батько в Ато, що мені робити? Чим мені платить, і що буде якщо я незаплатю. Іншого майна ми з чоловіком не маємо.

 126. Екатерина on Березень 21st, 2016 at 08:53

  Доброго дня, Юліє. Заплатити податок обов’язково потрібно, якщо Ви не хочете заплатити в примусовому порядку набагато більше (штраф+послуги Виконавчої служби). Наша порада: зверніться у податкову інспекцію, яка може надати розстрочку по сплаті вищезазначених податків.

 127. Владимир on Квітень 17th, 2016 at 07:31

  Добрый день!дедушка написал заповит на одного сына и на внука(на меня), я инвалид 2 группы, должен ли я платить какое либо “мыто” и тому подобное при оформлении и вступлении в наследство? потому как мне говорят что нужно при открытии заповита платить около 400 грн…..+ сказали далее мне нужно как внуку делать оценку и платить 5%+1,5 % налога……..

 128. Екатерина on Квітень 19th, 2016 at 15:52

  Шановний Володимире, все залежить від того до якого нотаріуса ви звертаєтеся: до приватного чи державного та які дії здійснює нотаріус. Від сплати державного мита за вчинення нотаріальних дій, в тому числі і за видачу свідоцтва про право на спадщину,інваліди I та II групи звільняються. За надання державними нотаріусами додаткових послуг правового характеру, які не пов’язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також технічного характеру справляється окрема плата у розмірах, що встановлюються Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими управліннями юстиції. Відповідно до пункту 4.3 Положення про Спадковий реєстр, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.07.2011 № 1810/5, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.07.2011 за № 831/19569 (із змінами і доповненнями), плата не справляється з інвалідів I та II груп Приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та громадянином або юридичною особою. Оплата додаткових послуг правового характеру, що надаються приватними нотаріусами і не належать до вчинюваної нотаріальної дії, провадиться за домовленістю сторін. Щодо оподаткування спадщини, то Вам все вірно сказали ( за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, зазначеної в підпунктах “а”, “б”, “ґ” пункту 174.1 цієї статті, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та вартість власності, зазначеної в підпунктах “а”, “б” пункту 174.1, що успадковуються дитиною-інвалідом).

 129. анатолий on Квітень 20th, 2016 at 15:41

  Добрый день!Получил наследство земельный пай.Какую процентную или долевую часть я должен платить инвалиду 1 группы?Спасибо.

 130. Екатерина on Квітень 21st, 2016 at 07:58

  Шановний Анатолію, уточніть своє питання.

 131. Тетяна on Липень 1st, 2016 at 21:09

  Мама заповіла хату іприсадибну ділянку і все майно на 6 дітей ,а про пай забула. Чи можемо ми оформити пай і хату на різних дітей?

 132. Екатерина on Липень 2nd, 2016 at 08:56

  Шановна Тетяно, те, майно яке заповіла Ваша мама по заповіту, успадковується у тому порядку як визначено заповіті, інше майно, неохоплене заповітом успадковується по закону в порядку першої черги – дітьми, чоловіком та батьками Вашої матері. Дітям потрібно прийняти спадщину, а потім за взаємно згодою здійснити розподіл шляхом укладення договору поділу спадкового майна між спадкоємцями,що посвідчується нотаріально.

 133. Одександра on Липень 20th, 2016 at 18:34

  Шановна Екатерина,

  Дякую за вашу допомогу людям і за статті на сайті, вони дуже корисні. Але, оскільки я не юрист, мені важко визначити, чи вірно я все зрозуміла. Ситуація така: помер мій брат, заповіту нема, спадкоємців першої черги двоє: повнолітній син (брат був розлучений) і мати. Брат мав половинну долю в одній квартирі в м. Кривий Ріг (де прописаний син) і третину у іншій квартирі, де був прописаний сам на момент смерті і де живе мати. Чи вірно я зрозуміла, що:
  - робити оцінку квартир і платити податок на спадкування не треба, тільки мито
  - і син, і мати повинні звернутися до державного або приватного нотаріуса і написати заяву прийняття спадщини за законом у 6-міс. термін.
  Але я не зовсім зрозуміла, чи можуть вони, якщо звернуться до нотаріуса одночасно, поділити на місці спадок так, щоб сину дісталася батькова доля в квартирі у Кривому Розі, а матері залишилася синова доля квартири в Запоріжжі. Обидва спадкоємці з цим варіантом згодні.
  Дякую заздалегідь.

  З повагою,
  Одександра

 134. Екатерина on Липень 21st, 2016 at 10:36

  Доброго дня, Олександро. Оскільки мати спадкодавця та спадкодавець зареєстровані в одній квартирі, то матері не потрібно писати заяву на вступ у спадщину, а от сину спадкодавця це потрібно обов’язково зробити. Після спливу 6 місяців після смерті спадкодавця спадкоємці можуть розділити спадкове майна по договору у нотаріуса, але при цьому потрібно враховувати, що майно ділиться на впіл між ними.

 135. Оксана on Серпень 2nd, 2016 at 07:35

  Я отримала спадщину за заповітом 26.04.2016 (квартиру). Який податок та коли я його повинна сплатити? Дякую.

 136. Екатерина on Серпень 8th, 2016 at 09:42

  Шановна Оксано, щоб дати відповідь на Ваше питання, відразу потрібно уточнити ким являється Вам спадкодавець і чи вже отримали свідоцтво про право на спадщину, Ви є резидентом? Консультуйтеся по телефону 067-364-33-77.

 137. Дарина on Серпень 8th, 2016 at 12:39

  ДОброго дня! На внука від дідуся був оформлений бдинок в спадок. Як повинно проходити оформлення документів ? Зараз є ж якісь зміни?
  Дякую!

 138. Екатерина on Серпень 8th, 2016 at 14:59

  Шановна Дарино, замовляйте консультацію. Тел. для довідок 067-364-33-77

 139. Володимир on Серпень 17th, 2016 at 09:02

  Я пенсіонер, ветеран військової служби, чи маю я право на пільгу в оплаті за оформлення частини квартири моєї мами, яка проживала разом зі мною, але померла проживаючи у сестри

 140. Екатерина on Серпень 17th, 2016 at 09:25

  Шановний Володимире, вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення (мама-син), оподатковуються за нульовою ставкою. Від сплати державного мита за вчинення нотаріальних дій, в тому числі і за видачу свідоцтва про право на спадщину, звільняються громадяни певних категорій. Ви не належите до жодної з них.

 141. nata on Серпень 31st, 2016 at 22:43

  марія.
  мій дідусь помер в травні 2015 року залишив заповіт, яким все майно заповів мені .
  Я маю статус постраждалої від аварії на ЧАЕС 1 категорії, інвалід 3 групи.
  Чи маю я пільгу на оподаткування вартості власності за нульовою ставкою.?

 142. Олена on Вересень 4th, 2016 at 13:51

  Доброго дня. Допоможіть розпочати все правильно. Мама померла 4 роки назад. Будинок та земля приватизовані. Прописані чоловік покійної та нас 2 дочки. Нікуди не звертались та не оформляли. Батько цим займатись не хоче. Чи можу я- дочка оформляти документи? Будинок ймовірно оформлятиметься на усіх трьох. З чого мені почати? І чи потрібна тут оцінка майна?

 143. Екатерина on Вересень 5th, 2016 at 08:18

  Шановна Олено, замовляйте консультацію: тел. 067-364-33-77

 144. Екатерина on Вересень 8th, 2016 at 12:08

  Шановна Наталю,норми Податкового кодексу України містять чіткий перелік підстав, за якими об’єкти спадщини оподатковуються за нульовою ставкою. Законом не передбачено спадкування об’єктів спадщини за нульовою ставкою спадкоємцем – інвалідом 3 групи чи, що має статус постраждалого від аварії на ЧАЕС 1 категорії.

 145. Дмитрий on Вересень 16th, 2016 at 23:26

  Доброго времени суток. Подскажите пожалуйста какой налог/штраф мне нужно оплатить в налоговую?
  Я получил наследство от дедушки, 3 года назад. Сумма наследства (недвижимость) – 300000 грн.
  В налоговой мне сказали что я должен уплатить 5% налога из суммы которая указана в завещании. К сожалению выяснить сумму штрафа не удалось, поскольку небыло документов на руках. Декларацию я не сдавал. В интернете указаны ставки за несвоевременную уплату налог на наследство
  • при задержке свыше 90 календарных дней – 50% от сумы долга.
  • за неподачу налоговой декларации в срок -170 грн.
  Также нашел такое определение как «Пеня»
  Пеня начинает начисляться с первого дня просрочки уплаты налог на наследство и до полного погашения обязательства. Ее размер составляет 120 % годовых на учетной ставки НБУ за каждый день просрочки.
  Т.е я должен заплатить 15000 + 7500 +170*3 + пеню?

 146. Жанна on Вересень 27th, 2016 at 21:33

  Доброго дня! Скажіть будь ласка, який відсоток я повинна заплатити в податкову, якщо я отримала в спадок нерухомість від своєї бабусі за заповітом? Велике дякую

 147. Екатерина on Вересень 28th, 2016 at 11:21

  Доброго дня, Жанно. Потрібно сплатити 5% від об’єкта спадщини для спадкоємців, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення.

 148. Олена on Жовтень 2nd, 2016 at 04:17

  Нотаріус видав постанову про відмову у вчиненні нотаріально дії на приватний будинок з над вірними спорудами.необхідно звертатись до суду з позовом.Підскажіть будь ласка яка сума судового збору? І чи потрібно робити оцінку будинку для визначення суми судового збору?

 149. Екатерина on Жовтень 5th, 2016 at 14:58

  Шановна Олено, це майновий позов, судовий збір сплачується 1% від вартості будинку, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати на день подачі позову. Зважаючи на те, що ціна позову має важливе значення, насамперед, для правильного визначення судового збору, що підлягає сплаті під час звернення до суду, тому є необхідність провести експертну оцінку майна.

 150. Екатерина on Жовтень 7th, 2016 at 14:04

  Шановний Дмитро, відповідно до п.174.3. ст.174 Кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
  Якщо Ви отримали свідоцтво про право на спадщину 3 роки тому, тобто в 2013 році, Ви були зобов’язані подати податкову декларацію з вказанням вартості спадкування в 2014 році і до 01.08.2014 р. мали б сплатити податку – 5% від вартості нерухомого майна (тієї, яка вказана свідоцтві про право на спадщину). Крім того, нотаріус щокварталу подає до органу державної податкової служби за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.
  Повідомлення з Податкової про нарахування штрафних санкцій Вам прийде відразу після сплати 5%.
  Щодо штрафів, то Ви правильно їх визначили.

 151. наталя on Жовтень 9th, 2016 at 00:30

  Доброго дня маю оплатити податок за землю та будинок у розмірі 39 тисяч гривень у мене двоє дітей одна інвалід немає такої суми оплатити відразу допоможіть чи можна платити частинами

 152. Екатерина on Жовтень 10th, 2016 at 09:25

  Шановна Наталіє, Вам потрібно звернутися в органи Державної фіскальної служби України (в Податкову Інспекцію).

 153. Валентина on Жовтень 19th, 2016 at 14:10

  Доброго дня!
  Чи можна оформити свідоцтво про право на спадщину в державного нотаріуса, якщо заяву подавали до приватного нотаріуса.

 154. Дмитро on Жовтень 21st, 2016 at 12:07

  Доброго дня. Допоможіть розібратися! Я отримав в спадщину будинок від померлого брата… документи від нотаріуса вже місяць як маю на руках. Я хочу зараз продати даний будинок, чи можу я вже зараз заповнити декларацію і сплатити 5% + 1,5 % військовий збір без отримання з податкової листа про необхідність сплати. І чи є ще податки чи сплати при чи після продажу будинку. Я є власником лише місяць і чув що є податок при продажі у розмірі 8,5 % від вартості будинку вказаної у договорі купівлі-продажу. і щось ще є в Пенсійний фонд, але що? Допоможіть будь-ласка.

 155. Екатерина on Жовтень 21st, 2016 at 13:09

  Шановний Дмитро, які документи Ви отримали від нотаріуса? Фізична особа, яка продає майно, отримує кошти – дохід так, як і при отриманні спадщини, і,звичайно, при цьому виникають податкові зобов’язання для неї. З радістю Вам можемо допомогти – телефонуйте і замовляйте консультацію за тел. 067-364-33-77

 156. Екатерина on Жовтень 21st, 2016 at 15:31

  Доброго дня, Валентино. Ні, так не можна, оскільки спадкова справа формується тим нотаріусом, до якого Ви звернулися із заявою.

 157. Ольга on Жовтень 26th, 2016 at 15:04

  Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, скільки коштує оформлення земельного паю (державний акт включає 3 зем. ділянки) від померлою матері на сина у державного нотаріуса, тобто які потрібно сплатити платежі і чи є плата за роботу нотаріуса? Дякую за відповідь

 158. Екатерина on Жовтень 31st, 2016 at 11:25

  Шановна Ольго, звертаємо увагу на те, що оплата при оформленні спадщини здійснюються виключно громадянами у безготівковій формі через банківські установи. Розміри ставок державного мита та тарифів додаткових платних послуг розміщені на інформаційно-довідковому стенді у всіх державних нотаріальних конторах Вашого міста (селища), та на сайті Головного управління юстиції у Вашій області. “Плата за роботу нотаріуса” – така послуга відсутня.

 159. Світлана on Листопад 15th, 2016 at 19:43

  Доброго дня. Скажіть будь ласка, скільки коштує переоформити власність квартири з матері на доньку, і який договір краще заключати?

 160. Екатерина on Листопад 17th, 2016 at 08:32

  Шановна Світлано, про вартість дізнавайтеся у нотаріуса, оскільки договір дарування, договір купівлі- продажу, посвідчуються нотаріально. Щодо вибору договору – ознайомтеся зі статтею за посиланням: http://www.uris-c.com.ua/2013/10/10/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B0%D0%B1%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D1%83-%D1%89%D0%BE-%D0%B2%D0%B8/, а краще замовляйте консультацію за тел. 067-364-33-77

 161. Світлана on Грудень 6th, 2016 at 22:49

  Доброго дня! Мати хоче оформити у дарунок будинок із землею, оцінили будинок 59,693грн,а землю 1акт-62,093грн,2акт-19,799грн скажіть будь-ласка,яку вартість за послуги державного нотаріуса ми повинні заплатити?м,вінниця,тиврівський р-н,дякую!

 162. Екатерина on Грудень 9th, 2016 at 11:36

  Шановна Світлано, звертайтеся безпосередньо до нотаріуса.

 163. Сергій on Січень 24th, 2017 at 09:27

  Доброго дня.
  Нажаль так і не отримав відповід.
  Підкажіть будь ласка, якщо я спадкоємець, чи є в мене право на ознайомлення з усіма матеріалами спадкової справи на їх фотокопіювання для передачі моєму адвокату? На які статті можна посилатись, якщо нотаріальна контора відмовляє мені в цьому?

 164. Екатерина on Січень 24th, 2017 at 10:51

  Доброго дня, Сергію. Відповідь на Ваше запитання Ви можете отримати, замовивши юридичну консультацію за тел.067-364-33-77 або безпосередньо у адвоката, якого Ви плануєте ознайомити з матеріалами спадкової справи.

 165. вера on Лютий 16th, 2017 at 10:22

  Я уже вступила в права наследования, у меня есть вытяг про регистрацию с спадковому реестре.но нет самого свидетельства на право собственности. есть вытяг из реестра речовых прав на нерухоме майно про реестрацию прав власности. сколько стоит получить это свидетельство.

 166. Екатерина on Лютий 20th, 2017 at 10:42

  Шановна Віра, дану інформацію Ви можете уточнити лише у нотаріуса, який завів спадкову справу.

 167. Максим on Липень 3rd, 2017 at 23:05

  У меня умер отец,я подал заявление про вступление в спадщину вместе с сестрой к частному нотариусу,а бабушка не хочет подавать к нему,она хочет к государственому . Может ли она так сделать?

 168. Вікторія on Липень 14th, 2017 at 16:39

  Доброго дня, підскажіть будь ласка питання: бабка написала на мене заповіт ( я її внучка), в неї залишилась жива тілька одна донька (моя тітка). Жінка заможня, але все-рівно хоче, щоб будинок їй дістався, так як вона є першочерговий спадкоємець. В будинку бабці вона не прописана і не проживає – я там народилась і живу все життя. Чи може вона оспорити заповіт і лишити мене на вулиці ?

 169. abramova.y on Липень 27th, 2017 at 15:36

  Вікторія, відповідно до цивільного кодексу України, Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
  Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині.
  Право на обов’язкову частку у спадщині мають:
  1. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка). Розмір обов’язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.

  Якщо ваша тітка відноситься до категорії осіб які мають право на обов”язкову частку ( в даному випадку вона може відноситися лише до повнолітніх непрацездатних дітей спадкодавця, але це має бути підтверджено відповідними документами) - то вона матиме право успадкувати частину майна..
  Якщо ж ні, то права на спадщину вона не має

 170. abramova.y on Липень 27th, 2017 at 15:52

  Максим, державний нотаріус повинен перенаправити вашу бабусю до приватного нотаріуса в якого вже заведена спадкова справа (за вашими з сестрою заявами)