Про дію дозволу на виконання будівельних робіт

Лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 31.01.2012 р. №40-17/6-546 «Про дію дозволу на виконання будівельних робіт»

«Відповідно до пункту 1 розділу II Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» дозвіл на виконання будівельних робіт, отриманий до вступу в силу підпунктів (до 13.04.2009), зазначених у першому реченні даного пункту , залишається в силі протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом (тобто з 14.10.2008), а щодо об’єктів містобудування, будівництво яких розпочато, – до завершення їх будівництва. Зазначена норма є нормою прямої дії, у зв’язку з чим дозволи на виконання будівельних робіт, отримані до вступу в силу підпункту 17 пункту 10 розділу I цього Закону, дійсні і не вимагають продовження терміну їх дії в межах строків, установлених пунктом 1 розділу II Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву».

Крім того, відповідно до пункту 8 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», дозволи на виконання будівельних робіт, отримані до набрання чинності цим Законом (до 12.03.2011), діють до завершення будівництва об’єкта.

Таким чином, якщо згідно з отриманим дозволом будівництво об’єкту було розпочато і воно діяло на момент вступу в силу зазначених законодавчих актів, то дозвіл вважається дійсним до завершення будівництва.

Звертаю увагу, що листи Держархбудінспекції України не є нормативно-правовими актами, вони носять виключно інформативний характер і не встановлюють правових норм ».

«Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у середа, 29.02.2012, у категорії Ліцензії, дозволи. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× 5 = десять