Витрати на охорону праці повинні становити не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік

Лист Держгірпромнагляду від 17.11.2011 р. №1/02-9.1-9/8.2/8761 «Щодо витрат на охорону праці» Держгірпромнагляд відповів на запит щодо витрат на охорону праці. Уповноважений орган зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 19 Закону «Про охорону праці» витрати на охорону праці для підприємств незалежно від форм власності або фізосіб, які використовують найману працю, повинні становити не менше 0,5% [...]

Деякі аспекти нарахування та перерахунку пенсії

Відповіді на питання по нарахуванню та перерахунку пенсії Як обчислюється пенсія за віком? Розмір пенсії за віком згідно з пунктом 1 статті 27 Закону визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П — розмір пенсії у гривнях; Зп — заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, для обчислення [...]

Ремонт приміщень орендарем — дохід орендодавця

Орендар за власні кошти виконав роботи з добудови орендованих приміщень. Чи виникають податкові зобов’язання в орендодавця (балансоутримувача) після закінчення процедури взяття на баланс цих об’єктів за умови, що орендар не вимагає відшкодувань понесених витрат, а передає ці площі на баланс балансоутримувача безоплатно? Згідно з п. 153.7 ст. 153 Податкового кодексу передача майна в оперативний лізинг [...]

Ліцензії на провадження господарської діяльності належать до групи 6 нематеріальних активів

Чи можуть з метою оподаткування вважатися нематеріальними активами отримані ліцензії на провадження господарської діяльності зі строком дії понад один рік? Відповідно до п. 3 ст. 14 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. №436-IV (далі — Господарський кодекс) ліцензія — це документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання — ліцензіата на провадження зазначеного в ньому [...]

Самостійне виправлення помилок, що містяться у раніше поданій платником податковій декларації

Порядок самостійного виправлення помилок, що містяться у раніше поданій платником податку податковій декларації, визначено ст. 50 Податкового кодексу. У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 зазначеного Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати [...]

Стягувач сам обирає – отримати у власність заставне майно чи гроші з його продажу

Інформаційний лист ВГСУ від 27.02.2012 № 01-06/224/2012 ВГСУ вже вкотре пропонує правові позиції Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами перегляду судових рішень господарських судів у зв’язку з неоднаковим застосування одних й тих самих положень законів: яким би способом не визначався в договорі розмір пені, він не може перевищувати той розмір, який установлено [...]

Податкова вимога надсилається не раніше 21 дня після отримання рішення ДПІ

Постанова Львівського окружного адмінсуда від 11.01.2012 р. у справі № 2а-7293/11/1370 Загартованих змінами до податкового законодавства бухгалтерів напевно немає нічого, що могло б їх здивувати. Проте, кожного разу переглядаючи ПКУ можна знайти щось нове, що до того не привертало особливої уваги. Так, за приписами п.57.3 ПКУ у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом … платник [...]

«Спрощенців» перевірять «за наводкою» клієнтів

Підприємців-«спрощенців» все-таки очікують перевірки. Депутати прийняли закон, що визначає, хто під час мораторію, який діє до 1 липня 2012 року, може насилати ревізії на дрібний бізнес (як на юридичних, так і на фізичних осіб). Наприклад, тепер «спрощенців» може перевірити СЕС щодо дотримання санзаконодавства (наявність санітарної книжки, чистота і порядок на полицях, у підсобних приміщеннях) та [...]

Вступив в силу новий Порядок фінзвітності розпорядників та одержувачів бюджетних коштів

27 лютого 2012 року, почав діяти новий Порядок складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів. Порядок затверджений наказом Міністерства фінансів №44 від 24 січня 2012 року. Він прийнятий з метою встановлення єдиних вимог до складання фінансової та бюджетної звітності відповідно до статті 58 Бюджетного кодексу. Цього ж дня втратив силу наказ Держказначейства [...]

Уряд встановив норматив відрахування прибутку на виплату дивідендів за 2011 рік

Постановою №122 від 22.02.2012 р. Кабмін встановив базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів. Цей норматив стосується господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави. Для таких суб’єктів норматив відрахування прибутку для виплати дивідендів за 2011 рік складе 30%. В разі невиплати господарським товариством дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у [...]