Оподаткування валютного доходу, отриманого фізособою за консультаційні послуги від іноземної фірми

У податковій декларації про майновий стан і доходи за 2011 рік у розділі ІІ «Доходи які включаються до загальнорічного оподатковуваного доходу» передбачено рядок 01.06. «Іноземні доходи». Запитання: як оподатковується дохід в іноземній валюті, отриманий за консультаційні послуги фізичною особою від іноземної фірми? Послуги надавалися в межах проекту міжнародної технічної допомоги. Оплата послуг здійснювалася на підставі договору про надання консультаційних послуг між фізичною особою та міжнародною організацією.

Відповідно до п. 170.11 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ), у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними у п. 167.1 ст. 167 ПКУ. У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

За відсутності у платника податку підтвердних документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 цього Кодексу, такий платник зобов’язаний подати до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку: а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно; б) поштові податки; в) податки на реалізацію (продаж); г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Сума податку з іноземного доходу платника податку — резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

За матеріалами Інтернет-конференції голови ДПС в Одеській області Олександра Чернобая

ДПС в Одеській області

Стаття опублікована у четвер, 01.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 + = вісім