Як «єдиноподатнику» перейти на квартальний звітний період з ПДВ

Чи повинні суб’єкти господарювання, які планують сплачувати єдиний податок за ставкою 3% зі сплатою ПДВ, з метою застосування квартального податкового періоду з ПДВ подавати податковому органу заяву про вибір квартального податкового періоду?

У зв’язку з новим законодавством це питання є одним із актуальних.Пунктом 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) визначено, що платники єдиного податку другої — четвертої груп подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Відповідно до п. 202.1 ст. 202 ПКУ звітним (податковим) періодом для всіх платників ПДВ є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених ПКУ, календарний квартал.

У частині другій пункту 202.2 статті 202 ПКУ визначено, що платники податку, які сплачують єдиний податок, можуть вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.

У разі якщо платник податку, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, такий платник податку зобов’язаний самостійно перейти на місячний податковий період починаючи з першого місяця переходу на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця.

Таким чином, суб’єкти господарювання, які планують перейти на сплату єдиного податку, умова сплати якого передбачає сплату ПДВ, з метою застосування квартального податкового періоду повинні органу ДПС подати разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року заяву про вибір квартального податкового періоду.

Державна податкова служба у Сумській області

Стаття опублікована у четвер, 01.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


п'ять + = 12