Пенсія: запитання – відповіді

Чи збільшиться пенсійний вік для чоловіків?

З 2013 року поетапно збільшиться вік виходу на пенсію чоловіків до досягнення ними 62-річного віку згідно з такими Законами:

«Про державну службу»;

«Про службу в органах місцевого самоврядування»;

«Про наукову та науково-технічну діяльність»;

«Про статус народного депутата України»;

«Про судовий устрій і статус суддів» (щомісячне довічне грошове утримання).

До досягнення 62-х років право на пенсію за віком за зазначеними вище законами мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними:

60 років — якщо вони народилися до 31 грудня 1952 року;

60 років 6 місяців — якщо вони народилися з 1 січня 1953 року до 31 грудня 1953 року;

61 рік — народилися з 1 січня 1954 до 31 грудня 1954 року;

61 рік 6 місяців — народилися з 1 січня 1955 року до 31 грудня 1955 року.

Збільшення пенсійного віку для жінок: кому і коли тепер виходити на пенсію?

До досягнення 60-річного віку право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

55 років — якщо вони народилися до 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців — народилися з 1 жовтня 1956 року до 31 березня 1957 року;

56 років — народилися з 1 квітня 1957 року до 30 вересня 1957 року;

56 років 6 місяців — народилися з 1 жовтня 1957 року до 31 березня 1958 року;

57 років — народилися з 1 квітня 1958 року до 30 вересня 1958 року;

57 років 6 місяців — народилися з 1 жовтня 1958 року до 31 березня 1959 року;

58 років — народилися з 1 квітня 1959 року до 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців — народилися з 1 жовтня 1959 року до 31 березня 1960 року;

59 років — народилися з 1 квітня 1960 року до 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців — народилися з 1 жовтня 1960 року до 31 березня 1961 року;

60 років — народилися з 1 квітня 1961 року до 31 грудня 1961 року.

Перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії

Після призначення пенсії пропрацював кілька років. Чи маю право перерахувати пенсію?

Відповідно до пункту 3 статті 42 Закони України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо застрахована особа після призначення пенсії і далі працювала, здійснюється перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Кожен подальший перерахунок пенсії здійснюється не раніше ніж через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Для здійснення перерахунку пенсії необхідно звернутися до управління із заявою. З собою потрібно мати тільки паспорт. Жодних документів з місця роботи надавати не потрібно.

Чому у колеги пенсія більша

Чому у мене така маленька пенсія? Разом працювали в одній організації та отримували однакову заробітну плату, а розмір пенсії у колеги більший.

Пенсія обчислюється з урахуванням індивідуальних коефіцієнтів за страховим стажем і заробітною платою на підставі Закону України від 09.07.2003 р. №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі ― Закон), що набрав чинності з 01.01.2004 р.

Розмір пенсії також залежить від того, в якому році особа звернулася за її призначенням. Розрахунок пенсії проводився з урахуванням застосування показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу загалом по Україні за календарний рік, що передує року призначення пенсії, який визначається відповідно до ст. 40 Закону.

Для розрахунку пенсії з 01.01.2012 р. враховується показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу загалом по Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії згідно з Законом України від 08.07.2011 р. №3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав законної чинності з 01.10.2011 р.

Як обчислюється страховий стаж для призначення пенсій?

Згідно зі ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж — це період (термін), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша за мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків так, щоб загальна сума сплачених внесків за відповідний період була не менша за мінімальний страховий внесок.

Якщо зазначену доплату не було проведено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожен місяць пропорційно до сплачених внесків.

Страховий стаж обчислюється територіальним Управлінням Пенсійного фонду України відповідно до вимог законодавства за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до запровадження системи персоніфікованого обліку — на підставі документів і в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності згаданим Законом.

Право на виплату грошової допомоги у розмірі 10-ти місячних пенсій

27 вересня 2011 року мені виповнилося 55 років. Мій страховий стаж ― 37 років 2 місяці 17 днів. У тому числі спеціальний стаж вчителя ― 30 років 4 місяці 21 день. За призначенням пенсії звернулася 11.10.2011 р. Чому мені не виплатили грошову допомогу у розмірі 10 місячних пенсій?

Виплата грошової допомоги особам, що працювали в установах і закладах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсій за вислугою років, здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. №1191 «Про затвердження Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та його виплати». Ви звернулися за призначенням пенсії після 01.10.2011 р., право на пенсію за віком виникло до 01.10.2011 р., виплата грошової допомоги у розмірі 10-ти місячних пенсій не проводиться.

Стаття опублікована у п`ятниця, 02.03.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Коментарів: 2 на публікацію “Пенсія: запитання – відповіді”

  1. Віра Василівна on Червень 15th, 2016 at 11:59

    Я з липня 1977 року по вересень 1989 року працювала оператором прецезиційної фотолітографії. Мені 57 років. Чи маю я право вийти на пенсію по списку 2?

  2. Екатерина on Червень 17th, 2016 at 15:20

    Шановна Віра Василівно, консультація по Вашому питанню є платною.Про вартість і порядок надання консультації дізнавайтеся по тел.067-364-33-77

Написати відповідь


3 − = два