Уряд встановив порядок продовження термінів перебування іноземців в Україні

Постановою від 15 лютого 2012 р.. №150 Кабмін затвердив Порядок продовження терміну перебування та продовження або скорочення терміну тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України.

Порядком встановлюється, що термін перебування іноземців та осіб без громадянства на території України продовжується у разі, коли вони прибули:

  1. по короткостроковій візі, а також з держав з безвізовим порядком в’їзду при наявності вагомих підстав (лікування, вагітність або пологи, догляд за хворим членом сім’ї, оформлення спадщини, подання заяви про отримання дозволу на імміграцію чи набуття громадянства України тощо ) та за умови надання підтверджуючих документів – на період існування таких підстав, але не більше ніж на 180 днів з дати останнього в’їзду в Україну;
  2. по транзитній візі в разі вимушеної зупинки на території України у зв’язку з надзвичайними обставинами (стихійне лихо, хвороба, ремонт транспортного засобу тощо) за наявності документа, що підтверджує причину і тривалість вимушеної зупинки, – на період, необхідний для усунення таких обставин;
  3. по довгостроковій візі, якщо протягом терміну дії візи з поважних причин не оформлений вид на постійне або тимчасове проживання, за умови подання підтвердних документів – на період не більше ніж один місяць.

Заяви про продовження терміну перебування повинні будуть подаватися іноземцями, особами без громадянства та приймаючою стороною не раніше ніж за 10 і не пізніше ніж за 3 робочих дні до закінчення такого терміну в територіальні органи або підрозділи Державної міграційної служби за місцем проживання.

Порядком також встановлено чіткий перелік документів, які повинні подаватися разом із заявою, і підстав для відмови в продовженні терміну перебування.

Порядок набере чинності з дня офіційного опублікування. Разом з тим, слід зазначити, що втратять свою силу Правила в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у п`ятниця, 02.03.2012, у категорії Новини законодавства, Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


4 + чотири =