Декларуємо доходи від здавання в найм житла!

Новий порядок декларування та сплати податку на доходи фізичних осіб за операціями здавання фізичними особами житла в найм діє з 01.01.2011 р., з моменту набрання чинності ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VІ (зі змінами та доповненнями).

Згідно з п. 164.2 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна у лізинг, оренду або суборенду (термінове володіння і/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 статті 170 ПКУ. Згідно з пп. 170.1.5 ст. 170 ПКУ, якщо орендар є фізособою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник-орендодавець.

1. При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в терміни, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: впродовж 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого впродовж звітного податкового року податку і податкового зобов’язання за наслідками такого року відображаються у річній податковій декларації, яка подається до 1 травня наступного року за звітним.

2. У разі здійснення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір до органу ДПС за податковою адресою платника податків — орендодавця формою і способом, що встановлені КМУ. За порушення порядку і/або термінів подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку і/або термінів подання податкової звітності.

Неподання або невчасне подання вищезгаданої декларації тягне за собою накладення штрафу у розмірі 170 грн відповідно до п. 120.1 ст. 120 ПКУ.

Чи потрібно декларувати дохід і сплачувати податок, якщо у 2011 році здавали житло в найм на умовах сплати за нього комунальних послуг?Д

оходи громадян від найму житла підлягають обов’язковому оподаткуванню. Це стосується і тих, хто здійснює найм житла на умовах оплати мешканцями лише комунальних послуг. У цьому випадку доходом вважається сума комунальних платежів. Відповідно до чинного законодавства, податок самостійно розраховується та сплачується громадянином, який здійснює такі виплати. Сума податку становить 15 відсотків від отриманого доходу. Незалежно від того, які отримано доходи при здаванні житла — мінімальні чи максимальні, — всі вони підлягають оподаткуванню. До 1 травня 2012 року слід подати декларацію про доходи.

Стаття опублікована у субота, 03.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 5 = один