Мінюст “подарував” нотаріусам новий порядок вчинення нотаріальних дій

Наказом №296/5 від 22.02.2012 р. Мін’юст затвердив Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.

Крім загальних питань вчинення нотаріальних дій, зазначений Порядок буде також регулювати механізм обліку депозитних операцій нотаріусів, який на сьогоднішній день регулюється окремою інструкцією .

На відміну від Інструкції по здійсненню нотаріальних дій Порядком детально регулюються питання посвідчення угод за участю дітей, а також осіб, над якими встановлено опіку чи піклування, угод по розпорядженню майном, що є спільною сумісною власністю, укладення договорів про визначення розміру часток, зміну розміру часток, а також виділення частки в натурі, реалізації переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності.

Цікаво, що згідно з Порядком, на прохання клієнтів нотаріуси зможуть здійснювати нотаріальні дії, для яких використання спеціальних бланків прямо не передбачено в якості обов’язкового, з використанням таких бланків. На сьогоднішній день перелік документів, що викладаються на бланках, строго регламентований.

Порядок набере чинності з дня офіційного опублікування. З набранням чинності нового Порядку втратить силу чинна з 2004 року Інструкція по здійсненню нотаріальних дій нотаріусами України.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у субота, 03.03.2012, у категорії Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


шість + 7 =