Дохід фізособи від продажу земельної ділянки визначається не нижче експертної оцінки

Яку оціночну вартість нерухомого майна у вигляді земельної ділянки, що продається (обмінюється), слід застосовувати при розрахунку ПДФО з одержуваного доходу?

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна встановлено ст. 172 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ). Відповідно до п. 172.3 ст. 172 розділу IV ПКУ дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижчої за оціночну вартість такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.Згідно зі ст. 5 Закону України від 11 грудня 2003 року №1378-IV «Про оцінку земель», зі змінами та доповненнями (далі — Закон №1378), грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об’єкта оцінки. Експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, крім випадків, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Враховуючи вищевикладене, з метою обкладення податком на доходи фізичних осіб дохід від продажу об’єкта нерухомості у вигляді земельної ділянки визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижчої за експертну грошову оцінку земельної ділянки.

ДПІ у Печерському районі м. Києва

Стаття опублікована у понеділок, 05.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 − один =