За несвоєчасне оприбуткування готівки — штраф у п’ятикратному розмірі

Яка сума штрафної санкції за несвоєчасний запис звіту Z до книги обліку розрахункових операцій?

Згідно з пп. 2.6 гл. 2 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління НБУ №637 від 15.12.2004 р., зі змінами та доповненнями і п. 7.5 Порядку реєстрації та ведення КОРО і РК, затверджено наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. №614, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та у повній сумі оприбутковуватися.Оприбуткуванням готівки у касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами та веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Підприємствам, яким Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» надано право проводити розрахунки готівкою зі споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій загалом за робочий день з оформленням касовими документами та відображенням у відповідній книзі обліку.

Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Згідно зі ст. 1 абзацу 3 Указу Президента України від 12.06.95 р. №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» зі змінами та доповненнями за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у книзі обліку розрахункових операцій, на підставі фіскальних звітних чеків РРО, готівки застосовується фінансова санкція у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю ДПС у Тернопільській області

Стаття опублікована у понеділок, 05.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 × два =