Податкова служба роз’яснила, як повинні визначати суми податкового кредиту продавці квитків на проїзд, які не є перевізниками

У листі від 18.01.2012 р. №1142/6/15-3415-26 ДПС розглянула питання визначення бази оподаткування ПДВ і формування податкового кредиту при реалізації квитків на автобусні перевезення особами, які безпосередньо не є перевізниками.

На думку держоргану, суб’єкт підприємницької діяльності, який не є перевізником і здійснює прийом замовлень на продаж квитків на проїзд, прийом коштів за продані (замовлені) квитки та повернення коштів за невикористані квитки, повинен визначати свої податкові зобов’язання по ПДВ та податковий кредит без урахування вартості проїзду, отриманої ним від особи, яка здійснила замовлення квитка на проїзд автобусом.

При цьому в податковій накладній, яка повинна бути виписана суб’єктом підприємницької діяльності, що здійснюють прийом замовлень на продаж квитків, не повинні враховуватися кошти, отримані в оплату вартості проїзного документа. Податкова накладна повинна виписуватися на вартість послуг, наданих у зв’язку з таким замовленням (посередницьких послуг), оскільки ці послуги є об’єктом оподаткування ПДВ на загальних підставах.

Така позиція аргументована тим, що квиток на проїзд автобусом є документом, що підтверджує факт укладення договору перевезення, що укладається між пасажиром і відповідним перевізником, а тому не може бути об’єктом договору між іншими учасниками процесу оформлення замовлення на продаж квитка.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у понеділок, 05.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


один × = 1