Мінюст: щодо порядку посвідчення договорів про відчуження або заставу нерухомого майна

У зв‘язку з поширенням у засобах масової інформації недостовірного повідомлення щодо начебто зміни порядку посвідчення договорів про відчуження або заставу нерухомого майна, Міністерство юстиції повідомляє наступне. 22 лютого 2012 року Міністерством юстиції було видано наказ N296/5, яким затверджено Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. Даний порядок не містить жодних змін щодо посвідчення договорів про відчуження [...]

Відповідальність забудовника за здійснення незаконного будівництва

Лист Держархбудінспекції від 30.01.2012 р. №40-17-484 «Про притягнення забудовника до відповідальності за будівництво, здійснене без дозволу на виконання будівельних робіт, та за експлуатацію об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію» Держархбудінспекція повідомила про те, що рішення про притягнення до відповідальності фізичних осіб за правопорушення щодо експлуатації об’єктів після закінчення будівництва не прийнятих в експлуатацію застосовується до [...]

Якщо статутний капітал не дотягує до 300 тис. грн, можна зареєструватися платником ПДВ добровільно

Чи може добровільно зареєструватися платником ПДВ особа, в якої статутний капітал заявлено на суму, що перевищує 300000 грн, але сформовано не у повному розмірі? Відповідно до п. 181.2 статті 181 ПКУ особа, статутний капітал або балансова вартість активів (основних засобів, нематеріальних активів, запасів) якої перевищує 300 тис. грн та яка не є платником податку відповідно [...]

Членські внески не враховуються у сумі 300 тис. грн для реєстрації платником ПДВ

Чи підлягає обов’язковій реєстрації платником ПДВ громадська організація при отриманні членських внесків у сумі, що перевищує 300 тис. грн? Згідно з п. 181.1 статті 181 ПКУ, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у т. ч. з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована [...]

ПЗ з ПДВ на забезпечення пропозиції конкурсних торгів не нараховуються

Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ на операцію з перерахування коштів учасниками процедури закупівлі до замовника — державної установи у вигляді забезпечення пропозиції конкурсних торгів? Згідно з підпунктами «а» та «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податків, зокрема з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, [...]

Заміна запчастин іноземного походження (не з держав – учасниць Угоди про вільну торгівлю) у пральних машинах не змінює коду ТН ЗЕД

Лист ДМСУ від 18.02.2012 р. N 16/1-16.3/337-ЕП З 14.09.2011 року в рамках Угоди про Правила визначення країни походження товарів у СПД за даними митних органів значно збільшені обсяги ввезення в Україну товарів, які є готовими виробами завершеного ступеня обробки. Причому більша частина таких товарів вироблені у країнах СНД з використанням сировини і матеріалів походженням з [...]

Якщо звільнився без отримання коштів – права працівника ще не порушені

Рішення КСУ від 22.02.2012 року N 4-рп/2012 КСУ розглянув справу щодо строків звернення до суду працівниками у випадку затримки розрахунку після звільнення. Так, по суті справи: 1) працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або [...]

Визначення фізособами суми орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності

Згідно зі статтею 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, а об’єктом оподаткування — земельна ділянка, надана в оренду. Відповідно до п. 286.2 статті 286 ПКУ платники плати за землю (крім фізосіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на [...]

Термін подання авансового звіту

Які терміни передбачено для надання авансового звіту при відрядженнях? Термін подання авансового звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, визначається у такі терміни:— до закінчення п’ятого банківського дня, наступного за днем завершення відрядження або завершення виконання цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, яка видала кошти під звіт, у разі якщо [...]

Дооцінки основних засобів, проведені до 1 січня 2010 року, враховуються у вартості цих основних засобів

Чи враховуються у складі вартості основних засобів дооцінки, проведені до 1 січня 2010 року? Податковим кодексом передбачено, що для визначення переліку об’єктів основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів за групами з метою нарахування амортизації застосовуються дані інвентаризації, проведеної станом на 1 квітня 2011 року.Вартість, яка амортизується, за кожним об’єктом основних засобів, інших необоротних та [...]