Якщо статутний капітал не дотягує до 300 тис. грн, можна зареєструватися платником ПДВ добровільно

Чи може добровільно зареєструватися платником ПДВ особа, в якої статутний капітал заявлено на суму, що перевищує 300000 грн, але сформовано не у повному розмірі?

Відповідно до п. 181.2 статті 181 ПКУ особа, статутний капітал або балансова вартість активів (основних засобів, нематеріальних активів, запасів) якої перевищує 300 тис. грн та яка не є платником податку відповідно до п. 181.1 статті 181 ПКУ, може добровільно зареєструватися незалежно від наявності здійснених нею оподатковуваних операцій та обсягу постачання товарів/послуг іншим платникам податку.Згідно зі статтею 144 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV зі змінами та доповненнями статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю складається з вкладів його учасників. Розмір статутного капіталу дорівнює сумі вартості таких вкладів. Статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю підлягає сплаті учасниками товариства до закінчення першого року з дня державної реєстрації товариства. Якщо учасники до закінчення першого року з дня державної реєстрації товариства не внесли (не повністю внесли) свої вклади, загальні збори учасників приймають одне з таких рішень: про виключення зі складу товариства тих учасників, які не внесли (не повністю внесли) свої вклади, та про визначення порядку перерозподілу часток у статутному капіталі; про зменшення статутного капіталу та про визначення порядку перерозподілу часток у статутному капіталі; про ліквідацію товариства.

Враховуючи викладене, платник податку може добровільно зареєструватися платником ПДВ за умови, що статутний капітал, незалежно від того, на яку суму він заявлений, уже є сформованим на суму понад 300 тис. грн.

ДПС у Львівській обл.

Стаття опублікована у вівторок, 06.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 1 = п'ять