Діють нові правила продовження терміну перебування іноземців в Україну

7 березня 2012 року, набула чинності постанова Кабміну від 15 лютого 2012 р.. №150, якою затверджено Порядок продовження терміну перебування та продовження або скорочення терміну тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території Україні.

Порядком встановлюється, що термін перебування іноземців та осіб без громадянства на території України продовжується у разі, коли вони прибули:

1) по короткостроковій візі, а також з держав з безвізовим порядком в’їзду при наявності вагомих підстав (лікування, вагітність або пологи, догляд за хворим членом сім’ї, оформлення спадщини, подання заяви про отримання дозволу на імміграцію чи набуття громадянства України тощо ) та за умови надання підтверджуючих документів – на період існування таких підстав, але не більше ніж на 180 днів з дати останнього в’їзду в Україну;

2) по транзитній візі в разі вимушеної зупинки на території України у зв’язку з надзвичайними обставинами (стихійне лихо, хвороба, ремонт транспортного засобу тощо) за наявності документа, що підтверджує причину і тривалість вимушеної зупинки, – на період, необхідний для усунення таких обставин;
3) по довгостроковій візі, якщо протягом терміну дії візи з поважних причин не оформлений вид на постійне або тимчасове проживання, за умови подання підтвердних документів – на період не більше ніж один місяць.

Заяви про продовження терміну перебування тепер повинні подаватися іноземцями, особами без громадянства та приймаючої стороною не раніше ніж за 10 і не пізніше ніж за 3 робочих дні до закінчення такого терміну в територіальні органи або підрозділи Державної міграційної служби за місцем проживання.

Порядком також встановлено чіткий перелік документів, які повинні подаватися разом із заявою, і підстав для відмови в продовженні терміну перебування.

Зазначимо, що з сьогоднішнього дня свою силу втратили Правила в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у середа, 07.03.2012, у категорії Новини законодавства, Суспільство. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 + = п'ятнадцять