Які податкові накладні необхідно реєструвати

Згідно з Перехідними положеннями (розділ ХХ) Податкового кодексу України з 1 січня 2012 року запроваджено реєстрацію податкових накладних платниками податку на додану вартість — продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень.

Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.

Податкова накладна, яку виписано при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.

Відповідно до пункту 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 р. №1379, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 р. за №1333/20071 (далі — Порядок №1379), податкова накладна складається у двох примірниках (оригінал і копія).

При цьому у верхній лівій частині податкової накладної робляться відповідні відмітки (потрібне виділяється поміткою «Х»). Податкова накладна, яка виписується платником податку — отримувачем товарів/послуг, складається в одному примірнику.

Згідно з пунктом 6.1 Порядку №1379 оригінал податкової накладної надається покупцю (отримувачу) товарів/послуг на його вимогу. Податкова накладна, яка відповідно до пункту 11 підр. 2 р. XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, надається покупцеві тільки після реєстрації, що здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Крім того, пунктом 8 Порядку №1379 визначено, що усі примірники податкових накладних, окремі особливості заповнення яких викладено у пунктах 8.1 — 8.4 цього пункту, залишаються в особи, яка їх виписала, і зберігаються відповідно до викладеного в підпункті 6.1 та 6.4 пункті 6 цього Порядку. У верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається тип причини.

Враховуючи вищезазначене, у Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають реєстрації тільки ті податкові накладні, які надаються покупцю та відповідають вимогам, визначеним п. 11 підр. 2 р. XX ПКУ.

Тобто податкові накладні, які відповідно до пункту 8 Порядку №1379 залишаються у продавця товарів/послуг, незалежно від суми ПДВ, зазначеної у такій податковій накладній, не підлягають реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому платник ПДВ у верхній лівій частині поля «Залишається у продавця» оригіналу такої податкової накладної робить відповідну позначку «Х» та зазначає відповідний тип причини.

ДПІ у Деснянському районі м. Києва

Стаття опублікована у середа, 07.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× чотири = 4