Податкова знижка до оплати навчання авансом не застосовується

Якщо я вніс оплату за навчання у звітному році за семестри наступного року, які становлять один навчальний рік, чи можна внести цю суму коштів до податкової знижки? Відповідно до пп. 14.1.170 ст. 14 ПКУ податкова знижка для фізосіб, які не є суб’єктами господарювання, — документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв’язку [...]

Правомірність застосування штрафних санкцій і пені під час дії мораторію у справі про банкрутство

Відповідно до статей 1 та 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», мораторій на задоволення вимог кредиторів — це зупинення виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, а також припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань [...]

Страховий резерв у декларації банку, який ліквідується

Чи потрібно банку, який ліквідується, при складанні податкової декларації з податку на прибуток враховувати суми страхового резерву? На підставі пп. 159.2.1 ст. 159 ПКУ від 02.12.10 р. №2755-VI банки формують резерви для відшкодування можливих втрат за всіма видами кредитних операцій (за винятком позабалансових, крім гарантій) коштами, розміщеними на кореспондентських рахунках в інших банках, придбаними цінними [...]

«Єдиноподатник» може замінити працівницю, яка пішла у декретну відпустку

Я, приватний підприємець, належу до 2-ї групи платників єдиного податку. У мене працюють 10 найманих працівників, але одна працівниця перебуває у декретній відпустці. Чи можу я на її місце взяти іншого працівника, щоб не змінювати групу? Так, можете, оскільки з 2012 р. передбачено, що при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з [...]

Вилучення заставного майна прирівнюється до продажу

У зв’язку з невиконанням умов кредитного договору банк вилучив у мене заставлене нерухоме майно та взяв його на баланс як основний засіб. Чи потрібно буде сплатити мені податок у такій ситуації? Відповідно до статті 572 Цивільного кодексу України термін «застава» включає в себе те, що кредитор (заставодержатель) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов’язання, [...]

Вступила в силу Конвенція про правовий статус трудящих – мігрантів

Міністерство закордонних справ своїм листом №72/14-612-677 повідомляє про набуття чинності Конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів і членів їх сімей, підписаної 14 листопада 2008 року в м. Кишиневі і ратифікованої Законом України № 4207 – VI від 21 грудня 2011 року. Конвенція, укладена державами – учасниками СНД, вступила в силу для України 1 березня 2012 року, [...]

Стягнення аліментів з батька-іноземця

Стягнення аліментів на виховання дитини одним з батьків, безумовно, тема не проста. Добре, якщо батьки домовилися мирно про суму, яку один з подружжя буде виділяти на виховання дитину, але якщо ні (як це буває часто), то процес призначення та стягнення аліментів буде проходити досить болісно. Почнемо з того, що в нашій країні дуже складно довести [...]

Україна не виконала розпорядження Європейського суду з прав людини

Європейський суд констатував невиконання свого “пілотного” рішення у справі “Юрій Іванов проти України”. Про це повідомляється на сайті суду. Нагадаємо, це рішення вступило в силу ще 15 січня 2010 року. У ньому суд визнав, що Україна порушила п.1 ст.6 (право на справедливий судовий розгляд) і ст.13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції про захист [...]