Сплата ЄСВ військовими пенсіонерами-підприємцями, які обрали спрощену систему

З 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», згідно з яким фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), і члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у здійсненні ними підприємницької діяльності, зобов’язані щомісяця сплачувати єдиний соціальний внесок на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті у Держказначействі.

З 6 серпня 2011 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо поліпшення окремих норм Податкового кодексу України» №3609-VI від 05.07.2011 р. (далі — Закон №3609), яким внесені зміни до ст. 4 Закону №2464. Відповідно до внесених змін фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують відповідно до чинного закону пенсію або соціальну допомогу. Ці особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно на добровільних засадах у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Слід зазначити, що поняття «одержувач пенсії за вислугу років» та «пенсіонер за віком» не є тотожними.

Пенсії за вислугу років призначаються відповідно до Закону України від 09.04.92 р. №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Пенсії за віком призначаються відповідно до Закону України від 09.07.2003 р. №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особам, які досягли пенсійного віку (чоловіками — 60 років, жінками — 55 років) за наявності страхового стажу не менше п’яти років.

Таким чином, право на пільгу зі сплати єдиного внеску згідно із Законом №3609 військові пенсіонери не мають, бо є пенсіонерами за вислугу років, а не пенсіонерами за віком, тобто зобов’язані щомісяця сплачувати єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду.

Заскальна Тетяна Стефанівна, заступник начальника Управління Пенсійного фонду України у м. Керч — начальник відділу надходження доходів

ПФУ в АРК

Стаття опублікована у понеділок, 12.03.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


шість − = 2