Коли закінчується процедура адміністративного оскарження

Коли закінчується процедура адміністративного оскарження рішень органів ДПС? Пунктом 56.17 статті 56 ПКУ передбачено, що процедура адміністративного оскарження закінчується:— днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу, у разі коли така скарга не була подана у зазначений строк; — днем отримання платником податків [...]

Вимоги до оформлення скарги до ДПС

Які вимоги до оформлення скарги та наслідки недотримання зазначених вимог? Вимоги до оформлення скарги (заяви) визначено у пункті 4 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби (затверджене наказом ДПАУ від 23 грудня 2010 року №1001 і зареєстроване у Міністерстві юстиції України 06.01.11 р. за №10/18748). Так, пунктом 4 Положення [...]

Скаргу на податкове повідомлення-рішення слід подати протягом 10 днів

В які строки слід подавати скаргу для оскарження в адміністративному порядку податкового повідомлення-рішення? Пунктами 56.2 і 56.3 статті 56 ПКУ передбачено: у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, яке суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених ПКУ чи іншими законами [...]

Податок на нерухомість — вже з 1 липня 2012 року

Податковим кодексом запроваджено новий місцевий податок, а саме: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — податок на нерухоме майно). Зазначений податок буде запроваджено з 1 липня 2012 року.До платників податку на нерухоме майно належать власники об’єктів житлової нерухомості — фізособи, а також юрособи, які створені, зареєстровані та проводять діяльність відповідно до законодавства [...]

Оподаткування другого продажу нерухомості протягом року

Яким чином оподатковується дохід, отриманий від продажу житлового будинку, якщо протягом звітного року відбувся продаж гаража? Згідно з п. 172.1 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі [...]

Звільнення від оподаткування доходу фізособи від продажу земельної ділянки

У яких випадках сума доходу, отриманого фізособою від продажу земельної ділянки, не підлягає обкладенню ПДФО? Відповідно до пп. 165.1.40 ст. 165 розділу IV ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними [...]

Про запровадження КВЕД-2010

Відповідно до п. 1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року №457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів» з 1 січня 2012 року набрав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (далі — КВЕД-2010). З огляду на те, що КВЕД використовується для подання [...]

Обчислення пенсії при переказі з інших країн СНД

Чому зменшився розмір пенсії за українським законодавством при її переказі з інших країн СНД (Росії, Узбекистану)? Пенсійне забезпечення громадян держав — учасниць СНД і членів їхніх сімей, згідно зі ст. 1 Угоди про гарантії прав громадян держав — учасниць СНД у галузі пенсійного забезпечення (далі — Угода), що набрало чинності з 13 березня 1992 року, [...]

Діти війни й учасники бойових дій — це різні категорії

Я маю статус учасника бойових дій. Чи маю я право на надбавку до пенсії як особа, яка належить до категорії «діти війни»? Згідно зі ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» діти війни — це громадяни України, яким на момент закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) не виповнилося 18 років.Дітям війни, [...]

Чому розмір пенсії залежить від року виходу на пенсію

Чому розмір пенсії є різним залежно від року виходу на пенсію? Відповідно до норм Закону України від 09.07.2003 р. №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розмір пенсії конкретної особи залежить від тривалості страхового стажу і розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачено внески до Пенсійного фонду України. За такими принципами визначається пенсійне забезпечення будь-якого працівника.Для [...]