Про запровадження КВЕД-2010

Відповідно до п. 1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року №457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів» з 1 січня 2012 року набрав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (далі — КВЕД-2010).

З огляду на те, що КВЕД використовується для подання та аналізу статистичної, фінансової, митної, податкової, банківської та іншої економічної інформації, а також у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, період до скасування чинності ДК 009:2005 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД-2005) (31.12.2012) є періодом проведення заходів з переходу на КВЕД-2010.

Для забезпечення доступності та відкритості матеріалів із впровадження КВЕД-2010 створено Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-сайта Держкомстату (www.ukrstat.gov.ua) на банері «Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010», а всі матеріали, які стосуються розроблення та впровадження у статистичну діяльність КВЕД-2010, розміщено на банері «Запровадження нової КВЕД ДК 009:2010».

Програмним забезпеченням ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР) з 1 січня 2012 року запроваджено подвійне кодування видів економічної діяльності для суб’єктів, які на сьогодні зареєстровані в ЄДР, шляхом додавання окремих полів для внесення відомостей щодо видів економічної діяльності за КВЕД-2010.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2012 року державна реєстрація новостворених юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців здійснюється з видами економічної діяльності виключно за КВЕД-2010, незважаючи на те, що чинність КВЕД-2005 припиняється 31.12.2012 р.

Для приведення видів діяльності у відповідність до КВЕД-2010 фізичним особам — підприємцям та представникам юридичних осіб потрібно звертатися до держреєстраторів із відповідними документами, а саме:

для фізосіб-підприємців:

— реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізособу-підприємця, які містяться в ЄДР (форма №11), яка у переліку змін, що вносяться до відомостей про фізособу-підприємця, містить поле «зміна видів діяльності, що здійснює фізична особа — підприємець». Зміна видів діяльності проводиться безоплатно;

для юросіб:

— реєстраційна картка на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР (форма №4) — у разі зміни видів економічної діяльності на види економічної діяльності з їх переліку, зазначені в установчих документах юрособи;

— реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної (форма №3) та пакет документів відповідно до вимог статті 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» — у разі необхідності внесення змін до установчих документів юрособи у зв’язку зі змінами видів економічної діяльності.

Подавати зазначені документи держреєстратору можна протягом усього 2012 року. Проте для запобігання створенню черг та ажіотажу наприкінці року рекомендуємо суб’єктам господарської діяльності звернутися до відповідного органу держреєстрації до закінчення зазначеного строку.

Стаття опублікована у вівторок, 13.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− один = 6