МНС визначило загальні вимоги до охорони праці

Наказ МНС від 25.01.2012 р. №67 «Про затвердження Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників»

МНС затвердило Загальні вимоги щодо забезпечення роботодавцями охорони праці працівників. У цілому вимоги мають дуже загальний і відсильний характер. Однак бланкетність деяких норм може бути практично корисною. Так, Вимоги містять безліч відсилань до різних СНіПів* і ДБНів**.Наприклад, Вимогами встановлено, що в робочий час в робочих приміщеннях повинен забезпечуватися мікроклімат, відповідний фізіологічним потребам організму працюючих, з урахуванням енергетичних витрат на виконувану роботу згідно з ДБН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень»; освітлення робочих зон має відповідати вимогам ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення».

Крім того, робочі приміщення повинні мати достатню площу і висоту, а також достатньо вільний простір для того, щоб працівники мали свободу рухів під час роботи і могли виконувати її без шкоди для власної безпеки і здоров’я відповідно до СНіП 2.09.04-87 та СНіП 2.09.02-85.

Вимоги містять норми щодо облаштування робочих зон і невиробничих приміщень, вибору засобів праці, а також проведення окремих видів робіт (на висоті, з використанням вантажопідіймальних засобів тощо).

* СНіП — Санітарні норми і правила.

** ДБН — Державні будівельні норми.

Стаття опублікована у середа, 14.03.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 + дев'ять =