Оподаткування доходів при закупівлі сільгосппродукції у населення

Порядок оподаткування доходів, отриманих від продажу сільгосппродукції, визначено у ПКУ. Але за виконання певних умов виплачений фізособам дохід не оподатковують.

Перелічимо ці умови:

1. Продаватися повинна сільгосппродукція (включаючи продукцію первинної переробки).

2. Продавцем виступає власник такої продукції.

3. Продукцію вирощено (вироблено) на земельних ділянках, наданих її виробнику в розмірах, установлених Земельним кодексом України, для:

— ведення особистого селянського господарства площею не більше 2,0 га, якщо їх розмір не було збільшено внаслідок отриманої у натурі (на місцевості) земельної частки (паю). Тобто якщо фізособа має ще й земельний пай, право на який засвідчує відповідний сертифікат, то претендувати на звільнення від податку вона не може;

— будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибних ділянок) площею у селах — не більше 0,25 га;

— ведення садівництва площею не більше 0,12 га;

— індивідуального дачного будівництва площею не більше 0,10 га.

4. Продавець повинен надати покупцеві Довідку про право фізичної особи на одержання доходу від податкового агента без утримання податку за формою №3ДФ. ЇЇ безкоштовно видає сільська рада особисто власнику сільгосппродукції терміном на 5 років.

Продавець сільгосппродукції повинен показати покупцеві оригінал та копію Довідки. А той, своєю чергою, звіряє копію з оригіналом, після чого оригінал залишається у фізособи, а копія — у покупця.

Якщо хоча б одну із зазначених вимог не виконано, то дохід фізособи від продажу сільгосппродукції включають до його загального оподатковуваного доходу та оподатковують за ставкою 15%.

Відділ взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Полтавської МДПІ

Стаття опублікована у четвер, 15.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× три = 21