Парламент прийняв закон, що дозволяє ФОП надавати соціальні послуги

15.03.2012 р., на основі урядового законопроекту №8319 парламент прийняв Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо надання соціальних послуг”, яким змінюється понятійний апарат Закону “Про соціальні послуги” та розширюється число суб’єктів, що надають соціальні послуги.

Поняття соціальних послуг в цілому не змінюється, робиться лише акцент на тому, що це комплекс заходів для окремих цільових соціальних груп. А от визначення суб’єкта, який надає послуги, змінено. У ньому чітко зазначено, що такими суб’єктами можуть бути підприємства, установи, організації та установи незалежно від форми власності і господарювання, фізичні особи – підприємці, які відповідають критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, а також фізичні особи (волонтери).

На сьогоднішній день соцпослуги можуть надаватися тільки державними і комунальними спеціалізованими підприємствами, установами і закладами соціального обслуговування, підпорядкованими центральним, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, а також юридичними особами, не мають на меті отримання прибутку, і фізичними особами.

Юридичні особи будуть діяти на підставі статутних документів, а ФОП на підставі цивільно-правових договорів.

У законодавчому порядку будуть встановлюватися державні стандарти соціальних послуг – перелік, види, обсяги і вимоги до якості соціальних послуг (для осіб, які потрапили в складні життєві обставини).

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у четвер, 15.03.2012, у категорії Новини законодавства, Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ 8 = шістнадцять