МВС: Держслужба по боротьбі з економічною злочинністю може порушувати звичайний режим роботи підприємства

У листі від 30.01.2012 р. №1289/Чн МВС дало роз’яснення щодо законодавчих норм, що регулюють порядок проведення перевірок Державною службою по боротьбі з економічною злочинністю (ДСБЕЗ).

Міністерство підкреслило, що підрозділи ДСБЕЗ не виконують функцію державного нагляду у сфері господарської діяльності та не проводять планові та позапланові перевірки суб’єктів господарювання, тому що відповідно до Закону “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” у них відсутні такі повноваження.

У той же час у листі підкреслюється, що на міліцію покладено обов’язки виявляти, припиняти, розкривати злочини і попереджати їх, застосовувати з цією метою оперативно-розшукові та профілактичні заходи. У зв’язку з цим міліція здійснює перевірку відомостей про скоєння злочинів, в т.ч. економічних, та інших правопорушень або підготовці до їх вчинення.

Держорган також розглянув питання про те, чи зобов’язані працівники ДСБЕЗ в ході перевірок керуватися правилом, відповідно до якого не повинен порушуватися нормальний режим роботи суб’єкта господарювання. Зокрема, він вказав, що при отриманні відомостей про вчинення господарських, посадових та інших злочинів у сфері економіки або підготовці до їх вчинення ДСБЕЗ зобов’язана здійснити перевірку зазначеної інформації, при чому нормативно правовими актами, що регулюють її діяльність, вимоги або правила про недопущення порушення нормального режиму роботи суб’єкта господарювання не передбачені.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у п`ятниця, 16.03.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


5 + чотири =