Оподаткування аліментів від нерезидента

Упродовж минулого року я отримувала аліменти від колишнього чоловіка, громадянина Англії. Чи зобов’язана я декларувати отримані аліменти та сплатити податок?

Відповідно до пп. 165.1.14 ст. 165 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VІ до загального місясного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, за винятком виплати аліментів нерезидентом незалежно від їхнього розміру, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Але згідно з п. 170.11 ст. 170 розділу IV ПКУ, у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними у п. 167.1 ст. 167 ПКУ. Отже, платник податку, який отримує аліменти від нерезидента, зобов’язаний включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та сплатити податок до бюджету за ставками, визначеними у п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

Державна податкова служба у Сумській області

Стаття опублікована у п`ятниця, 16.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 + чотири =