ПДФО з доходу від надання нерухомості в оренду сплачують усі без винятку

Я, людина похилого віку, здаю в оренду студентам кімнату в своїй квартирі. Чи повинна я сплачувати якісь податки? А може, ні? Адже я ветеран праці і маю про це посвідчення.

Згідно з п. 164.2 ст. 164 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VІ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 статті 170 ПКУ.Відповідно до пп. 170.1.5 ст. 170 ПКУ, якщо орендар є фізособою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку — орендодавець. При цьому:

а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації;

б) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір органу ДПС за податковою адресою платника податку — орендодавця за формою та у спосіб, встановлені КМУ.

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

Державна податкова служба у Сумській області

Стаття опублікована у п`ятниця, 16.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


6 − два =