Пожертвування неприбутковим організаціям дає фізособам право на податкову знижку

Чи має право фізособа на податкову знижку при наданні пожертвувань неприбутковим організаціям?

Відповідно до пп. 166.3.2 ст. 166 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями платник податку має право включити до податкової знижки на зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.Згідно з пп. 14.1.121 ст. 14 ПКУ неприбутковими вважаються підприємства, установи, організації, основною метою яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної діяльності та меценатства й іншої діяльності, передбаченої законодавством.

При включенні неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових організацій та установ їй присвоюється відповідний код. Створення і ведення Реєстру здійснюються центральним органом ДПС. Зазначений Реєстр ведеться згідно з вимогами п. 157.12 ст. 157 ПКУ. Порядок включення тієї чи іншої неприбуткової організації до Реєстру регулюється Положенням №37.

ДПС у Житомирській області

Стаття опублікована у п`ятниця, 16.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 1 = п'ять