Поштовий збір обкладається ПДВ на загальних підставах

Лист ДПСУ від 09.02.2012 р. №1706/5/15-3416 «Щодо нарахування податку на додану вартість на поштовий збір»

ДПСУ роз’яснила нарахування ПДВ на поштовий збір.Податкова нагадує, що відповідно до пп. 196.1.5 ст. 196 ПКУ, не є об’єктом оподаткування операції з надання послуг з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у т.ч. пенсійного), управління коштами та ЦП (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінустанов, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства.

Перелік типових операцій з розрахунково-касового обслуговування, які відповідно до пп. 196.1.5 ст. 196 ПКУ не є об’єктом оподаткування, затверджений постановою Правління НБУ від 15.11.2011 р. №400.

Відповідно до Закону «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» розрахунково-касове обслуговування — це послуги, що надаються банком клієнту на підставі відповідного договору, укладеного між ними, які пов’язані із переказом коштів з рахунка (на рахунок) цього клієнта, видачею йому коштів у готівковій формі, а також здійсненням інших операцій, передбачених договорами.

Отже, послуги з розрахунково-касового обслуговування, що надаються УДППЗ «Укрпошта» та з яких сплачується поштовий збір, обкладаються ПДВ на загальних підставах.

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у понеділок, 19.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


два + = 9