Захист персональних даних – практика першого року

Уже понад рік діє Закон України “Про захист персональних даних” (далі – Закон), який набрав чинності 1 січня 2011-го. Увагу до цього Закону насамперед виявили юристи, журналісти та компанії, які в ході здійснення своєї діяльності масово використовують персональні дані своїх клієнтів. Разом із тим інтерес до нього особливо посилився напередодні нового року, коли набрав чинності [...]

Конституційний суд дозволив чиновникам не оприлюднювати свої витрати

Конституційний Суд України визнав неконституційним положення Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо оприлюднення державними службовцями та чиновникам своїх витрат з 1 липня по 31 грудня 2011 року. Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні на засіданні Конституційного Суду заступник голови КС Сергій ВИНОКУРОВ повідомив, що таке рішення було прийняте судом 13 березня поточного року. [...]

БелАЗИ теж треба реєструвати, хоч і не в ДАІ, і платити податок за реєстрацію

Чи є об’єктом обкладення збором за першу реєстрацію транспортних засобів великотоннажні автомобілі марки «БелАЗ», що використовуються поза дорожньою мережею? Платниками збору за першу реєстрацію транспортних засобів в Україні відповідно до ст. 231 ПКУ є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, що відповідно до ст. 232 ПКУ є об’єктами оподаткування.Об’єктом [...]

Податкова роз’яснила спрощення процедури реєстрації платників ПДВ

Лист ДПСУ від 13.03.2012 р. №7248/7/18-3117 «Щодо змін до Положення про реєстрацію платників ПДВ» ДПСУ нагадала, що наказом Мінфіну від 10.02.2012 р. №144 внесено зміни до Положення про реєстрацію платників ПДВ (чинний з 12.03.2012 р.).Змінами, зокрема, урегульовано процедури реєстрації платниками ПДВ осіб, які: — переходять зі спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплату ПДВ, на [...]

Особливості розірвання строкового трудового договору

Лист Мінсоцполітики від 24.11.2011 р. №322/06/186-11 «Про розірвання строкового трудового договору» Мінсоцполітики нагадує, що відповідно до ч. 3 ст. 179 КЗпП за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги.Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження [...]

Транзитні кошти у «єдиноподатника»-комісіонера

Підприємство застосовує спрощену систему оподаткування та здійснює комісійну торгівлю. Чи будуть об’єктом обкладення єдиним податком транзитні кошти, що їх отримує комісіонер за договором комісії? Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями доходом платника єдиного податку для юрособи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, [...]

Коли «єдиноподатнику» подавати заяву на відпустку

У який термін та за якою формою фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку подають до органу ДПС заяву щодо періоду щорічної відпустки або терміну втрати працездатності? Згідно з пунктом 295.1 та пунктом 295.2 статті 295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 [...]

Податок з продажу успадкованого майна

Фізична особа у 2011 році отримала у спадок нерухоме майно від члена сім’ї фізособи першого ступеня споріднення. У наступному році вирішується питання щодо продажу такого майна. Законом України від 07.07.11 р. №3609 «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм податкового кодексу України» передбачено звільнення від [...]

Немає підтвердних документів — немає витрат

Чи може приватне підприємство зараховувати витрати ІІІ кварталу 2010 року у ІV кварталі 2010 року, якщо підтвердні акти виконаних робіт щодо ІІІ кварталу надійшли у ІV кварталі? Згідно з пп. 5.2.7 ст. 5 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22 травня 1997 року №283/97-ВР, [...]

Майно в оренду — податки до бюджету!

Здаючи нерухомість в оренду, не забувайте нотаріально посвідчувати ці відносини, своєчасно декларувати доходи та сплачувати податки до бюджету. Громадяни, які надають в оренду іншим громадянам нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо), зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% та/або 17%. Податок сплачується протягом 40 календарних днів, наступних за [...]