Особливості розірвання строкового трудового договору

Лист Мінсоцполітики від 24.11.2011 р. №322/06/186-11 «Про розірвання строкового трудового договору»

Мінсоцполітики нагадує, що відповідно до ч. 3 ст. 179 КЗпП за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги.Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження зарплати (ч. 3 та 6 ст. 179 КЗпП) надаються за заявою жінки та оформляються наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу (ч. 1 ст. 181 КЗпП).

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Закону «Про відпустки» право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості зі збереженням на її період місця роботи (посади), зарплати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом.

Тому на період перебування основного працівника у відпустці для догляду за дитиною за ним зберігається та посада, з якої він йшов у зазначену відпустку. Однак на період відсутності цього працівника адміністрація підприємства може прийняти на роботу іншого працівника за строковим трудовим договором (ч. 2 ст. 23 КЗпП) на період до виходу з відпустки для догляду за дитиною основного працівника.

Після виходу на роботу основного працівника трудовий договір працівника, який працює за строковим трудовим договором, припиняється відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП.

Тож у разі якщо основний працівник так і не вийшов на роботу з відпустки для догляду за дитиною, немає необхідності розривати строковий трудовий договір з працівником, якого тимчасово взяли на цю посаду, чи попереджати його про продовження дії цього договору.

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у вівторок, 20.03.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


сім − 6 =