Несвоєчасна оплата зупиняє ліцензію

Суб’єкт підприємницької діяльності своєчасно не сплатив поточну щоквартальну плату за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Чи є це підставою для анулювання або зупинення дії такої ліцензії?

Ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами здійснюється в порядку, визначеному Законом України від 19.12.95 р. №481/ВР-95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (зі змінами та доповненнями), Постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.96 р. №493, а також іншими нормативно-правовими актами, які регулюють відносини у цій сфері та діють у частині, що не суперечить нормам Закону №481/95-ВР.Розміри щорічної сплати за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами встановлено статтею 15 Закону №481.

Згідно з пунктом 38 Постанови КМУ №493 з наближенням терміну поточної щоквартальної плати за ліцензію суб’єкт підприємницької діяльності зобов’язаний зробити наступний внесок до відповідного бюджету в розмірі ¼ річної суми та надати документи, перелічені в пункті 34 цієї Постанови до органу, який зареєстрував ліцензію для внесення чергової відмітки до ліцензії.

Згідно зі статтею 15 Закону №481/95-ВР:

дія ліцензії зупиняється у разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію на підставі розпорядження органу, який видав ліцензію, на термін до сплати заборгованості;

дія ліцензії вважається зупиненою з моменту одержання суб’єктом підприємницької діяльності відповідного письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, а її дія поновлюється з моменту зарахування відповідного чергового платежу за ліцензію до бюджету;

ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі, зокрема, несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії.

Стаття опублікована у четвер, 22.03.2012, у категорії Ліцензії, дозволи. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


8 + сім =