Перекази із-за кордону від близьких родичів теж оподатковуються

Батько — громадянин України отримав від сина, який проживає в Італії, грошовий переказ. Як оподатковуються отримані таким чином кошти?

Згідно з пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу в разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію.Іноземні доходи, отримані громадянами у 2011 р., підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15%.

У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці іноземних доходів перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 р. це — 9410 грн), ставка податку становить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15%.

«Вісник податкової служби України», лютий 2012 р., №6

ДПС у Львівській обл.

Стаття опублікована у четвер, 22.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


дев'ять + 9 =