Держгірпромнагляд роз’яснив, який нещасний випадок на особистому транспорті буде вважатися виробничим

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки листом №716/0/3-1-6/12 роз’яснила деякі вимоги Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (затвердженого постановою КМУ № 1213 від 30.11.2011 р. ).

Одним із запитань, на які надала свою відповідь Служба, було питання про те, чи буде вважатися не пов’язаним з виробництвом нещасний випадок, що стався під час проїзду на роботу чи з роботи на особистому транспорті, що використовується в службових інтересах, або, навпаки, це як раз нещасний випадок на виробництві?

Згідно з пунктом 15 Порядку, випадок вважається пов’язаним з виробництвом, якщо проїзд на роботу або з роботи здійснювався на:

– Транспорті, що належить підприємству;

– Іншому транспорті, наданому роботодавцем “відповідно до укладеного договору”;

– На особистому транспорті, що використовується в інтересах підприємства з дозволу або за письмовим дорученням роботодавця або безпосереднього керівника робіт.

Таким чином, якщо мало місце згоду або письмове доручення роботодавця або керівника робіт на використання особистого транспорту в службових інтересах, то нещасний випадок при використанні такого транспорту буде підпадати під дію зазначеного вище Порядку та вважатися виробничим нещасним випадком.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у п`ятниця, 23.03.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


1 + чотири =