МОЗ: за відсутність на підприємствах місць для куріння санкції накладатися не можуть

Міністерство охорони здоров’я своїм листом №55/610 роз’яснило деякі ньюанси застосування санкцій за необладнання юридичними особами місць для куріння.

Законом України №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” визначено (статті 15-2) вимоги до спеціально відведеним для куріння місцях. Згідно з вимогами власник або уповноважені ним особи (або орендарі) зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму. У місцях для куріння повинні бути розміщені прямокутний графічний знак з текстом такого змісту: “Місце для куріння” а також попередженням: “Куріння шкодить Вашому здоров’ю!”.

Також Законом визначено, що “в місцях і закладах, де куріння заборонено, повинна бути розміщена наочна інформація, що складається з графічного знаку про заборону куріння та тексту такого змісту:” Куріння заборонено!”.

Як роз’яснює МОЗ, це означає, що обов’язковою є не виділення місць для куріння, а їх обладнання (якщо такі місця виділені) відповідно до вимог законодавства.

Статтею 17 зазначеного Закону України визначено, що у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 3400 гривень.

МОЗ звертає увагу на те, що фінансові санкції накладаються тільки за “необладнання” і “нерозміщення”, а не за відсутність спеціально відведених для куріння місць, тому до тих юридичним особам, які внутрішнім наказом визначили, що у них відсутні місця для куріння, фінансові санкції застосовуватися не можуть.

Всеукраїнська мережа ЛІГА: ЗАКОН
Стаття опублікована у п`ятниця, 23.03.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


шість − 5 =