Вимоги щодо пожежної безпеки скоротили у 50 разів

Міністерство надзвичайних ситуацій (МНС) розробило і зареєструвало в Міністерстві юстиції нові Правила пожежної безпеки для об’єктів площею до 300 кв. м, повідомляє прес-служба відомства.

Глава відомства В. Балога назвав спрощення правил пожежної безпеки черговим кроком у спрощенні ведення бізнесу в Україні.

Кількість вимог, що регулюють діяльність понад 150 тис. суб’єктів підприємницької діяльності в Україні, було скорочено у 50 разів: замість 100 сторінок нові правила вміщаються на двох. «Відтепер підприємці, які працюють на 30 кв. м, повинні забезпечити виконання п’яти обов’язкових правил. Для тих, чий бізнес від 30 до 300 кв. м — лише 11 таких вимог», — заявляє відомство.

Балога зазначив, що значну частину норм старих правил, які було затверджено у 2004 році, власники малого бізнесу не могли виконати. Це, своєю чергою, призводило до зловживання службовим положенням посадовими особами органів державного нагляду у сфері пожежної і техногенної безпеки.

«Наголошую, десятикратне скорочення вимог не означає нехтування безпекою людей. Нові пожежники правила — це результат ретельного аналізу причин виникнення загорянь на підприємствах протягом останніх п’яти років», — зазначив Балога, пише «Кореспондент».

Міністр додав, що нові Правила розроблено на виконання доручень Президента України щодо спрощення умов провадження підприємницької діяльності.

Стаття опублікована у вівторок, 27.03.2012, у категорії Новини законодавства. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 1 = вісім