Подання річної звітності про ЄСВ фізособами-СПД на загальній системі оподаткування

Лист ПФУ від 29.02.2012 р. №4889/03-30 «Про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

ПФУ роз’яснив особливості сплати ЄСВ та подання річної звітності фізособами-СПД, що перебувають на загальній системі оподаткування.Фонд нагадує, що обчислення сум ЄСВ фізособами-СПД, що перебувають на загальній системі оподаткування, здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій.

Фізособи-СПД (крім «спрощенців») формують і подають до органів Пенсійного фонду звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (постанова правління ПФУ від 08.10.2010 р. №22-2) за себе і згідно з таблицею 4 додатка 5 до Порядку ― за членів сім’ї, які беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності .

У графі 2 таблиці 1 додатка 5 до Порядку «Сума чистого доходу (прибутку), яка заявлена в податковій декларації фізичної особи — підприємця» платник самостійно відображає фактичну суму чистого доходу за себе в розрізі місяців. При цьому сума чистого доходу за рік має відповідати сумі чистого оподатковуваного доходу, заявленого у декларації.

У графі 3 таблиці 1 додатка 5 до Порядку «Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» платник відображає самостійно певну суму доходу в розрізі кожного місяця відповідного року, в межах максимальної величини.

У графі 4 таблиці 1 додатка 5 до Порядку «Розмір єдиного внеску» зазначається розмір ЄСВ, встановлений законодавством для обов’язкової сплати, — 34,7%, а у разі добровільної участі у загальнообов’язковому соцстрахуванні з тимчасової непрацездатності — 36,6%, у загальнообов’язковому соцстрахуванні від нещасного випадку на виробництві — 36,21%, у всіх видах загальнообов’язкового соцстрахування — 38,11%.

У графі 5 таблиці 1 додатка 5 до Порядку «Сума нарахованого єдиного внеску» відображається сума, яка визначається як добуток відповідного розміру ЄСВ на суму, зазначену у графі 3 у розрізі кожного місяця.

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у вівторок, 27.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


п'ять − = 4