Підстави для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, у т.ч. при роботі за сумісництвом

Лист Виконавчої дирекції Київського міського відділення ФСС з ТВП від 05.03.2012 р. №669-07 «Щодо права на матеріальне забезпечення та обчислення середньоденного доходу для розрахунку страхових виплат особам, які працюють за сумісництвом»

Право на матзабезпечення та соцпослуги за загальнообов’язковим соцстрахуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, обумовленими похованням, врегульовано Законом від 18.01.2001 р. №2240 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням». Відповідно до цього Закону зазначений вид матзабезпечення і соцпослуги застрахованим особам, згаданим у ч. 1 ст. 6 цього Закону, призначається та надається за основним місцем роботи (крім допомоги з тимчасової непрацездатності та допомога з вагітності та пологів, що надаються за основним місцем роботи та за сумісництвом у порядку, визначеному КМУ).

Підставою для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а при роботі за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

При обчисленні середньої зарплати (доходу) для забезпечення допомогою з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів враховуються всі види зарплати (доходу) в межах граничної суми місячної зарплати (доходу) за відпрацьований час, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов’язкове соцстрахування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, відповідно до ст. 21 Закону №2240 (ст. 53 Закону №2240).

Порядок обчислення середньої зарплати для надання допомоги з тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологів визначається Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (постанова КМУ від 26.09.2001 р. №1266).

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у середа, 28.03.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ чотири = 11