Нероздрукування кількох звітних чеків є одним порушенням

Як розрахувати штраф — за відсутність кожного звітного чека чи загалом як за виявлене порушення за період, що перевіряється?

Вінницький апеляційний адміністративний суд, постанова від 10.01.2012 р., справа 2270/11308/11

Згідно з п. 4 ст. 17 Закону про РРО, фінансові санкції становлять 340 грн у разі невиконання щоденного роздрукування фіскального звітного чека або його незберігання у Книзі обліку розрахункових операцій. Податкові органи (лист ДПАУ від 24.12.2009 р. №13432/6/23-7015/1445) розраховують так: у разі встановлення факту незабезпечення зберігання чотирьох фіскальних звітних чеків у КОРО до госпсуб’єкта застосовується штрафна (фінансова) санкція на суму 1360 грн (340,0 грн х 4).

Аналогічний розрахунок підтримує і ВАСУ ухвалою від 02.11.2010 р. у справі №К-20165/07.

Проте вже маємо рішення суду, яким наведений вище розрахунок спростовується.

Суть спору — податковим органом встановлено порушення підприємством п. 9 ст. 3 Закону №265/95, а саме: незабезпечення щоденного роздрукування на РРО фіскальних звітних чеків (Z-звітів) за 110 робочих днів. Відповідно винесено рішення про нарахування штрафних (фінансових) санкцій виходячи з розрахунку 340 грн х 110 днів.

Винницький апеляційний адміністративний суд (постанова від 10.01.2012 р. у справі №2270/11308/11) при винесенні рішення керувався приписами ч. 1 ст. 238, ч. 1 ст. 241, статей 239, 218 ГК України. Суд зазначає, що штрафні санкції за порушення госпсуб’єктами порядку використання реєстраторів розрахункових операцій є адміністративно-господарськими санкціями у розумінні положень ГК України.

Положеннями п. 4 ст. 17 Закону про РРО передбачено застосування штрафної санкції за вчинення самого порушення у вигляді нероздрукування та незберігання фіскальних звітних чеків. Однак при цьому не встановлено можливості застосування штрафної санкції за кожен факт нероздрукування та незберігання Z-звітів.

Застосоване у тексті зазначеної норми Закону визначення «фіскальний звітний чек» в однині жодним чином не свідчить про необхідність застосування штрафної санкції за кожен такий незбережений чек, а лише визначає суму штрафу за факт вчинення суб’єктом господарювання порушення вимог цього Закону, у зв’язку з чим сума санкцій не залежить від кількості таких чеків.

Відповідно сума штрафу за зафіксоване в акті порушення має становити 340,00 грн, а не 37400,00 грн.

Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у четвер, 29.03.2012, у категорії Податки, Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 5 = два