Пенсії підвищаться у зв’язку зі зростанням середньомісячної зарплати

26 березня 2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про підвищення розміру пенсій деяким категоріям громадян у зв’язку зі зростанням середньомісячної заробітної плати штатного працівника».

Як відомо, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено щорічне підвищення трудових пенсій у зв’язку зі зростанням середньомісячної заробітної плати в Україні порівняно з попереднім роком. Зокрема, визначено, що пенсії підвищуються на коефіцієнт, який дорівнює не менше ніж 20% темпів зростання заробітної плати в Україні.

Держслужбою статистики зафіксовано темп зростання середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників у 2011 році щодо 2010 року на рівні 117,6%.

Згідно з прийнятим Урядом рішенням, з 1 березня 2012 року розміри пенсій, що призначені згідно із законами України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», підвищуються на 3,52%, що відповідає 20% темпу зростання середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні.

Перерахунку підлягають пенсії, розмір яких протягом року зріс менш як на 3,52%.

Право на підвищення пенсії матимуть близько 5 млн осіб, розмір пенсії яких зросте у середньому на 45 гривень.

Перерахунок пенсії буде проведено органами Пенсійного фонду України в автоматизованому режимі. Враховуючи це, у пенсіонерів немає необхідності звертатися до органів Пенсійного фонду індивідуально за проведенням такого перерахунку.

Виплату пенсії з урахуванням встановленого підвищення буде проведено у квітні з доплатою різниці з 1 березня 2012 року.

ПФУ

Стаття опублікована у четвер, 29.03.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


× шість = 42