Суми пенсійного збору з операцій з продажу ювелірних виробів обкладаються ПДВ

Лист ДПСУ від 24.01.2012 р. №2306/7/15-3417-26 «Щодо включення до бази оподаткування податком на додану вартість сум збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів»

Податкова відповіла на запит щодо включення до бази обкладення ПДВ сум збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів.Відповідно до пункту 185.1 статті 185 ПКУ об’єктом обкладення ПДВ є операції платників з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України відповідно до ст. 186 ПКУ.

Пунктом 188.1 ст. 188 ПКУ визначено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижчої за звичайні ціни, визначені відповідно до ст. 39 ПКУ, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім ПДВ і акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками-госпсуб’єктами для виробництва лікарських засобів, у т.ч. компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на вартість послуг стільникового рухомого зв’язку).

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг (п. 188.1 ст. 188 ПКУ).

Тож суми збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з продажу ювелірних виробів вважаються сумою коштів, яка включається до складу договірної (контрактної) вартості, та з 01.01.2011 р. включаються до бази обкладення ПДВ.

Маріанна ХОМІЦКА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у четвер, 29.03.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


7 + = чотирнадцять