У разі припинення СПДФО планових податкових перевірок не може бути

Ситуація, знайома багатьом підприємцям: підприємець вирішив припинити свою підприємницьку діяльність, підготував усі документи та подав їх до державного реєстратора, податкових органів — і раптом виявляється, що його включено до плану-графіку податкових перевірок.

Житомирський апеляційний адміністративний суд, постанова від 25.01.2012 р., справа № 2а/1770/3589/2011

Що робить у цій ситуації податковий орган за місцем обліку такого підприємця? Проводить планову перевірку.

СПДФО звертається до суду, який таки стає на бік підприємця з огляду на таке.

Суд першої інстанції дійшов висновку, що позовні вимоги є безпідставними, оскільки норми Податкового кодексу України, якими врегульовано порядок проведення планових документальних перевірок, не містять жодних застережень щодо відсутності права податкових органів проводити передбачену планом-графіком планову документальну перевірку платника податків у разі прийняття рішення останнім про припинення підприємницької діяльності.

Колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що такий висновок є помилковим.

Згідно з поданими суду документами підприємець, справді, вчинив усі необхідні дії для закриття діяльності, про що було повідомлено ДПІ. Порядок зняття з обліку в органах ДПС визначено ст. 67 ПК України та розділом ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПАУ від 22.12.2010 р. №979 (далі — Порядок №979).

У разі подання заяви про зняття з обліку платника податків орган ДПС приймає рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі. Перевірка призначається протягом місяця після одержання заяви.

Заяву за ф. №8-ОПП підприємець подав 06.01.2011 р., здав всі оригінали документів своєї підприємницької діяльності, тож ДПІ мала підстави для проведення документальної позапланової перевірки підприємця у період до 06.02.2011 р. А включення її до плану-графіка проведення комплексних документальних перевірок та видання наказу на її проведення є безпідставним та незаконним.

Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
Стаття опублікована у четвер, 29.03.2012, у категорії Податки, Право, суди. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


+ три = 6