Україна та Ізраїль домовилися про пенсійне забезпечення своїх колишніх громадян

Україна та Ізраїль досягли домовленості про пенсійне забезпечення своїх колишніх громадян. Про це в ході прес-конференції повідомив надзвичайний і повноважний посол Держави Ізраїль в Україну Реувен Дін Ель.

“Досягнуто угодо, договори підписані, тепер ми перейшли на стадію затвердження. Договори знаходяться на стадії резолюції міністерствами, якщо я не помиляюся, фінансів, юстиції, закордонних справ, економіки. І після цього будуть передані на ратифікацію”, – сказав Реувен Дін Ель.

Він зазначив, що відповідні договори повинні бути ратифіковані державами до червня 2012 р. і підписані уповноваженими представниками сторін.

Договори повинні бути підписані не пізніше червня для того, щоб суми виплат пенсій, про які йде мова в договорах, були внесені до державних бюджетів на 2013 р.

І якщо до цього терміну договору будуть підписані “починаючи з 1 січня 2013 р. ця епопея нарешті буде закінчена, до загальної радості”, – резюмував Реувен Дін Ель.

Питання пенсійного забезпечення колишніх громадян України в Ізраїлі розглядається вже кілька років. Про це з керівниками Ізраїлю говорив ще екс-президент Віктор Ющенко. Під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Ехудом Ольмертом, Ющенко домовився про проведення третього туру переговорів з цього питання ще до кінця 2007 р.

У 2010 р. голова Верховної Ради України Володимир Литвин говорив, що вирішення питання про двостороннє пенсійне забезпечення стримується економічною та фінансовою кризою. За його словами, вирішення цього питання «має виключно економічний підтекст».
Також коли попередній посол Ізраїлю в Україні Зіна Калай-Клайтман залишала свій пост в 2011 р., серед невирішених питань називала саме пенсійне.

Приблизно в той же час прем’єр-міністр Україна Микола Азаров в одному з інтерв’ю говорив про те, точна кількість людей, які можуть претендувати на українські пенсії, і які це будуть суми невідома.

Дещо пізніше, в кінці минулого року Президент України Віктор Янукович говорив вже про те, що міждержавний договір про виплату пенсій Україні особам, які репатріювалися до Ізраїлю після 1991 р. можна вже найближчим часом.

http://www.rbc.ua

Стаття опублікована у п`ятниця, 30.03.2012, у категорії Трудове законодавство, соцзахист. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


сім + 1 =