Податкова соціальна пільга багатодітній матері

Як правильно розрахувати податок на доходи фізичних осіб працівниці, яка має четверо дітей, є багатодітною, але двоє дітей віком 20 років і 21 є студентами денної форми навчання (згідно із законом, з 1 січня 2012 року до складу багатодітної сім’ї входять і діти, які навчаються на денній формі навчання до 23 років)?

Відповідно до пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 відсотків суми пільги, яка визначена пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України, у розрахунку на кожну таку дитину (у 2012 році — 536,50 грн).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі, передбачених пп. 169.1.2 та пп. «а» і «б» пп. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, визначається як добуток суми, визначеної у абзаці 1 пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, та відповідної кількості дітей.

Таким чином, Ви маєте податкову соціальну пільгу на 2-х дітей у розмірі 1073 грн (536,5 х 2), якщо Ваша заробітна плата становить не більше 3000 грн.

За матеріалами конференції за участі голови ДПС у Сумській обл. А. Кондрашова

Державна податкова служба у Сумській області

Стаття опублікована у понеділок, 02.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


чотири − = 3