Оподаткування індексації стипендій

Як обкладаються виплати сум індексації стипендій особам, які навчаються?

Відповідно до підпункту 6 пункту 6 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. №1078, виплата сум індексації стипендій особам, які навчаються, провадиться за рахунок джерел, з яких вони сплачуються, тобто з бюджету.Підпунктом 165.1.26 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VІ, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), передбачено, що не є об’єктом обкладення податком на доходи фізичних осіб сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вища за суму, визначену в абзаці 1 підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу. Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставками, визначеними пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу;

ДПІ у Шевченківському районі ДПС

Стаття опублікована у середа, 04.04.2012, у категорії Податки. Ви можете відслідковувати відповіді на цю статтю за допомогою RSS 2.0.

Написати відповідь


− 4 = чотири